Trening Mindfulness – radzenie sobie ze stresem i profilaktyka depresji – grupa wieczorna

Zapraszamy na 8-tygodniowy Program redukcji stresu oparty na uważności (MBSR – Mindfulness-Based Stress Reduction) oraz Program zapobiegania depresji MBCT – Mindfulness-Based Cognitive Therapy) – kursy uważności, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności immunologicznej organizmu, a także technik radzenia sobie z trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami depresyjnymi, lękowymi i bezsennością.

Czy jesteś zapracowany, w ciągłym biegu, wiecznie zmęczony, niedospany, bez energii i chęci do życia, a może po chorobie, w rekonwalescencji, albo szukasz inspiracji, albo może brakuje ci radości, czy poszukujesz sensu życia? Metoda uważności – Mindfulness – przyniesie Ci głęboki spokój, czas dla Ciebie, refleksję, zdefiniowanie prawdziwych potrzeb i poprawę relacji z bliskimi. Może odmienić całkowicie Twoje życie, nadać mu sens i pozwolić na odczuwanie prawdziwej radości.

Program przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się radzić sobie z trudnościami codziennego życia, ze stresem, trudnymi emocjami, obniżonym nastrojem, ciągłym martwieniem się, komunikacją z innymi, dla tych, którzy chcą po prostu poprawić jakość swojego życia.
Wyniki badań naukowych pokazują, że metody oparte na uważności (MBI – Mindfulness-Based Interventions) pomagają osobom z takimi problemami jak uogólnione zaburzenie lękowe, depresja, niepokój, chroniczny ból, choroby nowotworowe, syndrom zmęczenia, stres i choroba afektywna dwubiegunowa.
Meta-analiza Grossman, Niemann, Schmidt i Walach, Mindfulness-based stress reduction and health benefits, 2004) wskazuje na:
~ odczuwalną poprawę jakości życia jego uczestników,
~ zmianę nawykowych zachowań,
~ poprawę koncentracji,
~ zwiększenie pewności siebie,
~ lepsze rozumienie samych siebie,
~ wzrost poziomu odpowiedzialności za własne życie.

Metoda uważności polecana jest również psychoterapeutom pracującym w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, a także w innych nurtach psychoterapeutycznych. Korzystają z niej w swojej pracy trenerzy prowadzący szkolenia rozwoju osobistego i biznesowe, osoby zajmujące się coachingiem, terapeuci uzależnień, pedagodzy szkolni, a także opiekunowie osób niepełnosprawnych lub środowisk patologicznych. Uważność jest narzędziem wspierającym pomoc psychologiczną w wielu obszarach.

Terapia Poznawcza Oparta na Uważności – MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychicznego i psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania innego spojrzenia na ból i cierpienie związane z depresją i innymi problemami emocjonalnymi, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania.

Randomizowane badania kliniczne udowodniły skuteczność tego programu w zapobieganiu nawrotom u osób, które doświadczyły powtarzających się epizodów depresji, a w związku z tym MBCT jest zalecane w wytycznych Narodowego Instytutu Doskonałości Klinicznej (National Institute of Clinical Excellence, NICE) jako skuteczny rodzaj interwencji zapobiegający nawrotom tego coraz powszechniejszego problemu.
Zapoznaj się z opiniami uczestników o naszych kursach i o prowadzących https://www.klinikastresu.com.pl/opinie/

Edycja wiosna 2024 (grupa stacjonarna w Sopocie, jest możliwość udziału w formie online)

Grupa wieczorna:
start 29 stycznia, spotkania w poniedziałki, g. 19.00 – 21.30

kurs w poniedziałki, 8 sesji od 29.01 do 25.03 (nie będzie sesji w dniu 12.02) dzień uważności w sobotę, 13.04 w g 9.30-16.00

Adres: Sopot, ul. Władysława IV 11, domofon 3

Informacje i zgłoszenia:
Prosimy o zgłoszenie mailowe: ewa@klinikastresu.com.pl
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który przesyłamy mailem do zainteresowanych. Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie spotykamy się indywidualnie przed kursem w celu omówienia ogólnych zasad uczestnictwa.
Opłata promocyjna: 1350 zł płatna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu
Opłata regularna: 1500 zł
Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.
Numer konta:
Klinika Stresu, 97 1870 1045 2078 1068 8660 0001 z dopiskiem: Mindfulness

Uczestnicy:
Grupy ok. 10-12 osób. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania. W czasie trwania całego kursu wymagana jest praca samodzielna uczestników, którą uczestnicy wykonują w domu korzystając z otrzymanych materiałów – skryptu oraz nagrań.

Prowadząca kursy uważności:
Ewa Kaian Kochanowska – jedna z pierwszych w Polsce nauczycielek MBSR certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA w Niemczech w 2011 roku, terapeutka MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w procesie certyfikacji w Oxford Mindfulness Centre, doświadczona nauczycielka relaksacyjnej jogi, od ponad 20 lat ma własną praktykę uważności oraz jogi, jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i we Wrocławiu, autorką książki “Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie.” oraz wspólautorka książki „Dobry oddech”, jest wiceprezeską Fundacji Rozwoju Mindfulness.
Ukończyła liczne kursy pomocy psychologicznej, m.in. roczne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie oraz wprowadzenie do terapii schematów, terapii opartej na mentalizacji MBT, akceptacji i zaangażowania ACT. W 2017 roku uczestniczyła w seminarium dla nauczycieli mindfulness prowadzonym przez Jona Kabat-Zinna w Londynie – „Mindfulness-Based Interventions from the Inside: A Day-Long Laboratory of Practice, Inquiry and Fine-Tuning” oraz Mindfulness Summer School w Oksfordzie prowadzonym przez nauczycieli z Oxford Mindfulness Centre. W 2021 roku ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena w Instytucie Analizy Bioenergetycznej pod kierunkiem Marzeny Barszcz. Szkolenie afiliowane jest przez Florida Society for Bioenergetic Analysis w USA.
Kursy MBCT prowadzone są pod superwizją dr Christiny Surawy z Oxford University Mindfulness Centre.

Data

29 sty 2024
Przedawnione

Czas

7:00 pm - 9:30 pm

Etykiety

Trening Mindfulness

Lokalizacja

Klinika Stresu
ul. Władysława IV 11, Sopot

Organizator

Klinika Stresu
Email
info@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
https://www.klinikastresu.com.pl/