Klinika Stresu to projekt inspirowany Metodą Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR.

Prowadzimy wykłady i kursy uczące metod i technik radzenia sobie ze stresem. Programy warsztatów opracowane zostały na podstawie Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR Mindfulness-Based Stress Reduction) stworzonej przez prof. Jona Kabat-Zinna z Kliniki Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts – Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society, Worcester, USA.
Metoda Redukcji Stresu Oparta na Uważności stosowana jest z powodzeniem od 1979 roku w wielu placówkach służby zdrowia, w biznesie, w szkolnictwie oraz przez osoby indywidualne w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się radzić sobie ze stresem i poprawić jakość życia. W czasie spotkań uczestnicy poznają nowoczesne i zweryfikowane naukowo techniki redukcji stresu opracowane na podstawie programu MBSR .

Klinika Stresu to centrum aktywnego uczenia się jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia.


Ewa Kaian Kochanowska

Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR, certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności, warsztaty, wykłady o uważności oraz zajęcia mindful jogi. Jest nauczycielką akademicką na studiach dziennych i podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu.

Ukończyła roczne intensywne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych. Obecnie uczestniczy w szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena w Warszawie afiliowanym przez Florida Society for Bioenergetic Analysis.

Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu. Autorka publikacji z zakresu zastosowania Mindfulness w edukacji.  Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wielu kursów prowadzonych w Polsce, UK, USA, Holandii. Autorka książki “Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie.” Jest wiceprezesem Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Lubi gotować według pięciu przemian i jeździć na wycieczki rowerowe.


Monika Szczerbińska-Inglot

Jej życiowym celem jest wspieranie ludzi w osiąganiu równowagi w życiu, a co za tym idzie szczęścia i zdrowia.

Magister zarządzania i absolwentka psychologii klinicznej. W trakcie kursu certyfikującego w metodzie MBLC – Mindfulness Based Living Course. Praktykuje mindfulness i wykorzystuje narzędzia tej metody jako coach mentalny. Ekspert zarządzania projektami, trener biznesu, interim manager.

Uprawia strzelectwo sportowe. Interesuje się kulturą i filozofią Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach uprawia sztuki walki. Z zamiłowania mól książkowy.


Maciej Siudyła

Praktykuje jogę od ponad 30 lat. Uczył się pod kierunkiem Jurka Jaguckiego, Swami Saradanandy i wielu innych nauczycieli.
Jest uznanym wieloletnim nauczycielem jogi oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha yoga, uczy według zasad szkoły Swamiego Sivanandy.

Prowadzi zajęcia jogi z elementami pranayamy i relaksacji. Współpracuje z gdańskim Ośrodkiem Edukacji Prozdrowotnej Fujisan oraz krakowską filią ośrodka Sivananda Yoga Vedanta Centrum.

Sam o sobie mówi: Praktykuję asany gdy tylko mam czas. Próbuję przekazać swoje doświadczenia innym.


Basia Maseli

Jogę praktykuje od ponad 15 lat. Prowadzi zajęcia jogi według klasycznej szkoły indyjskiego jogina Swamiego Sivanandy.

Jest ekolożką i aktywną wolontariuszką Błękitnego Patrolu polskich plaż. Możesz ją spotkać gdy z lornetką obserwuje foki i ptaki polskiego Wybrzeża.

Pasjonatka zdrowego stylu życia, pieszych wycieczek, wegetarianka, gotująca według Pięciu Przemian. Nieustannie zgłębia z ogromną radością mądrości holistycznego podejścia do życia.


Iwona Klinika StresuIwona Kubale

jogę praktykuje od ponad 12 lat pod kierunkiem Swamiego Karmayogi Saraswati (indywidualny tok nauczania), Swami Saradanandy i Macieja Siudyły.

Ukończyła certyfikowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy (TTC). W 2014 roku ukończyła miesięczny nauczycielski kurs tantra jogi w Shri Kali Ashram na Goa w Indiach. Od wielu lat prowadzi zajęcia jogi dla osób początkujących i seniorów.

Pasjonatka zdrowego stylu życia, wegetarianka gotująca według zasad kuchni makrobiotycznej. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także radiestezja i feng shui.


Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.