Uważność i medytacja – odosobnienie z Kogenem

Uważność i medytacja – odosobnienie w ciszy z mnichem Kogenem

Odosobnienie to najlepszy trening medytacji i kultywowania świadomej obecności, uczenia się przyjmowania wszystkich zjawisk, życzliwej akceptacji i uważnej obserwacji nawykowego umysłu. To dużo więcej niż tylko uspokojenie, to dotarcie do swojej głębokiej ciszy i harmonii.

Termin: 14-21 czerwca 2024 (od piątku do piątku)

Osada Betlejemka w Borach Tucholskich, z dala od miejskiego zgiełku, wśród pól i lasów.

https://osadabetlejemka.pl/

Większość ludzi żyje uzależniając swój stan umysłu od warunków zewnętrznych, nie wiedząc że “pilot” do ich własnego umysłu leży w ich rękach. W czasie odosobnienie będziemy mieli okazję poznać starożytne techniki medytacyjne w nowoczesnym ujęciu i ich potencjał daleko idący poza “relaksację” czy “redukcję stresu”.

W trakcie odosobnienia będziemy eksplorować wielorakie formy medytacji, uważności i doświadczania, zaczerpnięte ze starożytnej medytacji, a także współczesnych podejść uważności m.in. medytacji otwartej świadomości, uważnego ruchu, skanowania ciała i innych.

Odosobnienie jest dla osób, które mają już pewne doświadczenie z medytacją i chcą pogłębiać swoją praktykę. Proponujemy i umożliwiamy bycie w ciszy i w milczeniu. Spokojne otoczenie i przyroda sprzyjają naturalnemu wyciszeniu.

Odosobnienie prowadzi Kogen Czarnik, który jest mnichem w tradycji Soto Zen wyświęconym przez Roshiego Tangena Haradę ze świątyni Bukkoku-ji w Japonii. Pochodzi z Poznania. Ostatnie 16 lat spędził w klasztorach, świątyniach i ośrodkach medytacji, głównie w Japonii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, studiując medytację i naturę świadomości.

Opłata: 1950 zł
Opłata obejmuje koszty odosobnienia i pobytu – praktykowanie medytacji, darowiznę dla mnicha, wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, które sami będziemy gotować, zakwaterowanie w wygodnych domach drewnianych 2-3 osobowych z łazienkami. Jest możliwość rozbicia namiotu na tym terenie.

Medytacja będzie w dużym namiocie, prosimy o przywiezienie ze sobą maty do jogi i karimaty oraz poduszki medytacyjnej i koca.

Będziemy dla siebie gotować sami, w ramach praktyki wspólnej pracy. Prosimy chętne osoby do zgłaszania się do przygotowania śniadania i obiadokolacji.

Zapisy: https://forms.gle/Jz6uvn9oNCVBwQwb7

Zaliczkę w wysokości 500 zł prosimy wpłacać na konto do dnia 10 marca:
Fundacja Rozwoju Mindfulness
82 1140 2004 0000 3902 7798 2889 z dopiskiem „odosobnienie z Kogenem”

WAŻNE: Liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

Płatność drugiej raty 500 zł do dnia 30 kwietnia, a pozostała kwota 950 zł w dniu przyjazdu.

Odosobnienie rozpoczynamy w piątek, g. 17.00 przyjazd, zakwaterowanie, g. 18.00 kolacja, g. 19.30 spotkanie organizacyjne i wprowadzenie. Kończymy w piątek ok. g. 12.00.

Dla nauczycieli Mindfulness wystawiamy certyfikat odbycia 7-dniowego odosobnienia w ciszy.

Data

14 - 21 cze 2024
Przedawnione

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Osada Betlejemka
Wielkie Budziska 50, 89-505

Organizator

Fundacja Rozwoju Mindfulness