Mindfulness pod żaglami – Mazury 2023 BRAK MIEJSC

Tygodniowy rejs w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich
Zapraszamy do żeglowania i pobycia blisko dzikiej natury. Totalny detoks od codziennych zadań, spieszenia się i nawykowych aktywności. Poddanie się wiatrowi i słońcu… albo innym warunkom pogodowym, bo przecież nigdy nie wiadomo, co będzie w sierpniu na Mazurach.
Mamy rezerwację piękniej łódki z doświadczonym skipperem.
Na jachcie 3 kajuty dwuosobowe. Możesz więc przyjechać razem ze swoją drugą „połówką”.
Program tygodniowego rejsu spokojny, ale też pełen różnych atrakcji, z pewnością odmiennych od naszej codzienności. Nastawiamy się na kontakt z naturą i piękną przyrodą mazurskich jezior. Nie trzeba umieć żeglować, ale dobrze jest lubić wodne atrakcje, bo planujemy się kąpać stojąc na kotwicy albo gdzieś w szuwarach.

Rejs

Będziemy żeglować po środkowej i północnej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przemierzymy akweny: Niegocin, Jagodne, Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Święcajty, Mamry.
Startujemy w porcie Wilkasy na jeziorze Niegocin.
Odwiedzimy porty, przystanie i zatoki. Obowiązkowe (i bardzo przyjemne) punkty programu: postoje na kotwicy, kąpiele na środku jeziora, wieczory przy ognisku, spacery po lesie, wspólne gotowanie, nauka żeglowania, klarowanie łódki i codzienne manewry na jachcie.

Plan wyjazdu

Każdy dzień rozpoczniemy poranną sesją relaksującej jogi i medytacji oraz zdrowym śniadaniem. Następnie pożeglujemy tam, dokąd poniesie wiatr – każdy będzie mógł pomagać w manewrach i nauczyć się samodzielnego prowadzenia jachtu. Wieczory spędzimy w porcie lub przystani, gdzie przygotujemy wspólną obiadokolację. Dzień zakończymy wieczorną praktyką uważności, spacerem lub ogniskiem w ciszy.
wstępny plan dnia:
7.30 – joga i medytacja lub spacer w ciszy
9.00 – wspólne śniadanie i sprzątanie
10.30 – pływanie z medytacją, w ciszy
13.30 – stajemy na kotwicy, czas na kąpiel i przekąskę
17.00/18.00 – spływamy do portu
18.30 – obiadokolacja – wspólne gotowanie
20.00 – wieczorna praktyka
Nastawiamy się na obcowanie z przyrodą, wyciszenie, kuchnię vege, bez kawy, bez alkoholu, odstawiamy komputery i wyłączamy telefony komórkowe.

Jacht Antila 30

https://www.antila-yachts.pl/#model-antila-30
Jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych jednostek pływających po Mazurach. Czarterujemy jachty nie starsze niż 3 lata. Pod pokładem znajdują się trzy zamykane dwuosobowe kajuty, przestrzeń wspólna, kuchnia i toaleta. Na pokładzie wygodna przestrzeń do żeglugi oraz wspólnego spędzania czasu. Jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy zintegrowany z kołem sterowym, ster strumieniowy na dziobie, kabestany, rolowany fok, lodówkę i co najważniejsze – bimini (niezastąpione w razie upałów czy ulewy)

Z kim płyniesz

Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka jogi i mindfulness oraz terapeutka pracy z ciałem, z zamiłowania żeglarka
Julia Janowska – kapitan jachtowy z doświadczeniem morskim i oceanicznym, z wykształcenia dziennikarka, z zawodu koordynator projektów
Rafał Michalczyk – doświadczony kapitan jachtowy, serdeczny człowiek z wielkim sercem i poczuciem humoru

Termin

19-26 sierpnia 2023

Zgłoszenia: ewa@klinikastresu.com.pl

Data

19 - 26 sie 2023
Przedawnione

Czas

Cały dzień
Kategoria

Organizator

Klinika Stresu
Email
info@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
https://www.klinikastresu.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *