Moje potrzeby, moje granice – warsztaty wg metody Alexandra Lowena

Zapraszamy Państwa na weekendowe warsztaty pracy z ciałem prowadzone metodą Analizy Bioenergetycznej, popularnie nazywanej metodą Lowena.
W dniach 2-3 grudnia zapraszamy Państwa na warsztat pracy z ciałem poświęcony możliwości sięgania po potrzeby oraz stawiania granic.
Te dwie funkcje sprawowane przez nasze ręce są ze sobą ściśle połączone. Podobnym ruchem wyciągamy przed siebie ręce by sięgnąć po to, czego potrzebujemy: satysfakcjonujące relacje, pracę, opiekę czy pomoc, jak i pokazujemy światu znak: Stop! Dotąd! Tu jest moja granica!
Te dwie umiejętności bardzo mocno wpływają na nasz sposób funkcjonowania w świecie: chcielibyśmy umieć stawiać adekwatne granice i móc w każdej sytuacji zadbać o siebie. Podobnie życzylibyśmy sobie sięgać po nasze pragnienia, komunikować je i realizować tak, aby nasze potrzeby nie były tylko marzeniami, lecz mogły się urzeczywistniać w naszym życiu.
Niestety często dzieje się tak, że kiedy nasze granice nie były respektowane w dzieciństwie pozwalamy na to by były one przekraczane także i w dorosłym życiu. Prowadzi to do sytuacji, w której bierzemy na siebie za dużo; przejmujemy odpowiedzialność za innych, pracujemy ponad siłę, nie dbamy o siebie, bo ważniejsze są sprawy innych a nie nasze własne.
Z drugiej strony jeśli w dzieciństwie nie było miejsca na nasze potrzeby, to może się w nas rozwinąć – często nieuświadomione – przekonanie, że nie zasługujemy na to, czego chcemy. Przyjmujemy wtedy postawę: to i tak nie dla mnie, nie ma co się starać bo i tak tego nie dostanę. Takie negatywne przekonania i schematy mogą niekorzystnie kształtować naszą relację z życiem i płynącą z niego przyjemnością.
Jeśli więc czujesz, że masz tendencję do brania na siebie za dużo, ustępowania innym, nadmiernej odpowiedzialności albo masz trudność w określeniu lub komunikowaniu swoich potrzeb ten warsztat jest dla Ciebie. W jego trakcie postaramy się obudzić dostęp do życiowej energii tak, by mogła ona płynąć przez ciało i zasilać zarówno Twoje granice, jak i sięganie po potrzeby. Możliwe będzie przyjrzenie się swoim wzorcom związanym z tymi kwestiami, co pozwoli lepiej zrozumieć różne sytuacje z Twojego życia i uczynić pierwszy krok na drodze do zmiany tych schematów. Chcemy, aby w bezpiecznych warunkach warsztatu można było doświadczyć przyjemności płynącej z satysfakcjonującego postawienia granicy, jak i sięgnięcia po to, czego potrzebujemy i na co – jako ludzie – zasługujemy.
Zajęcia odbywają się w dniach:
sobota g. 10.00 – 17.00 (z 1h przerwą)
niedziela g. 10.00 – 15.00 (z 30 min. przerwą)
adres:
Gdańsk – Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)
Celem praktyki jest poprawa dobrostanu: łącząc się z trudnymi częściami i przyjmując je, torujemy drogę do przepływu, radości i witalności. Tak więc ostatecznym celem tego procesu jest poprawa jakości Państwa życia przez zwiększenie dostępu do żywotności.
Warsztaty kierujemy do wszystkich, którzy zastanawiają się czy praktyka Lowenowska jest dla nich, którzy być może słyszeli o niej, ale dotąd nie mieli okazji, lub odwagi jej doświadczyć. A także do wszystkich tych, którzy w swoim życiu zmagają się z poczuciem wyczerpania, wypalenia, obniżonej energii, depresją czy melancholią. Także do tych, które mają poczucie, że „żyją na siłę”, zmuszając się do podejmowania codziennych zadań, które nie przynoszą im przyjemności i radości. Do osób mających w różnych dziedzinach swojego życia poczucie zablokowania czy utknięcia. Także do tych, od których często na zajęciach słyszymy, że „żyją w głowie” i wciąż szukają drogi do siebie i do ciała. Dwudniowa formuła warsztatu pozwalająca na szersze objęcie danego tematu sprawi, że warsztat będzie atrakcyjny także dla bardziej doświadczonych uczestników, którzy będą mogli pogłębić swoją praktykę.
Jest ona silnie związana z uczuciami: kiedy możemy czuć pojawiające się w ciele emocje, poddawać się im, płynąć z ich nurtem – wtedy czujemy się żywi! Jednak energia ta jest często zablokowana; jeśli kiedyś przeżyliśmy uczucia zbyt silne by nasz układ nerwowy mógł sobie z nimi poradzić, lub przeżywane przez nas uczucia nie były akceptowane przez nasze otoczenie, mamy tendencję do odcinania się od nich. Wpadamy przy tym w pułapkę iluzji, że możemy odciąć się od wyłącznie jednego – tego „niechcianego” – uczucia. To jest jednak nieprawdą; ograniczając przeżywanie jednej emocji, ograniczamy jednocześnie dostęp do wszystkich pozostałych. W ten sposób „wylewamy dziecko z kąpielą”: ratując się przed czuciem złości, smutku, gniewu, nienawiści i innych „trudnych” emocji, jednocześnie odcinamy swój dostęp do radości, przyjemności, ekstazy a czasem także uśmiechu.
Zajmiemy się podstawami praktyki Lowena: oddechem, dźwiękiem, wibracją, uziemieniem a także ładowaniem i rozładowaniem. Wszystko po to, by otworzyć swoje ciała na czucie; pozwolić sobie czuć pojawiające się w ciele impulsy i przepływy, móc z nimi pozostawać, pozwalając im rosnąć, dojrzewać, przekształcić się w pełnowymiarowe uczucia, których możemy doświadczać. I nie tylko doświadczać ale także przyjmować, zatrzymywać, pomieszczać i pozwalać im by płynęły nie tylko w nas ale także w przestrzeni relacji.
I choć na tym wstępnym warsztacie nie będziemy dotykać głębokich ran z przeszłości, to jednak zobaczycie Państwo, że pozwolenie sobie na czucie, uziemienie lęku przed pokazywaniem się z uczuciami, bycie przyjętym ze swoimi emocjami przez trzymającą grupę jest głębokim i transformującym doświadczeniem. Również głęboko odżywczym, przywracającym nasz kontakt ze sobą, z czuciem i z przepływem życia w nas.
Warsztaty prowadzą:
Ewa Kaian Kochanowska
– facylitatorka i terapeutka w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg metody Alexandra Lowena w trakcie certyfikacji, ukończyła 4-letnie szkolenie w Instytucie Marzeny Barszcz w Warszawie akredytowane przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, prowadzi psychoterapię indywidualną w tym nurcie oraz grupy ćwiczeniowe w Trójmieście, doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności.
Witold Dąbrowski
– facylitator i terapeuta w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg metody Alexandra Lowena w trakcie certyfikacji, ukończył 4-letnie szkolenie w Instytucie Marzeny Barszcz w Warszawie akredytowane przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, prowadzi psychoterapię indywidualną w tym nurcie oraz grupy ćwiczeniowe w Warszawie.
Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii dobrze, by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.
Osoby po zdarzeniach traumatycznych oraz wrażliwe na krzyk prosimy o szczególną uważność na siebie. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.
Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:
terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).
Względne przeciwwskazania:
choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, terapie farmakologiczne, padaczka, jaskra, karmienie piersią, wrażliwość na krzyk.
Prosimy pytać, jeśli są, jakiekolwiek wątpliwości.
Dodatkowo informujemy, że nie jest wskazane, aby pary i osoby blisko spokrewnione uczestniczyły w tym samym warsztacie, może to czasami ograniczać proces otwierania się i swobodnej ekspresji.
Ćwiczymy głównie na boso. Prosimy zabrać ze sobą matę, wygodne ubranie, duży ręcznik i wodę do picia.
Zapisy przyjmujemy TYLKO do 25 listopada:
Opłata promocyjna 880 zł do dnia 25 listopada
Opłata regularna 980 zł po 25 listopada
Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zgłoszenia i wniesienia opłaty.
Numer konta:
DAABS WITOLD DABROWSKI, 17 2490 0005 0000 4500 1762 2935 z dopiskiem: Lowen
O metodzie
Opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.
Formuła zajęć
Poprzez ćwiczenia fizyczne podążamy za ciałem by je ożywić i dopuścić do ekspresji uczuć. Ruszamy się, tupiemy, rozluźniamy, pogłębiamy oddech, zapraszamy dźwięk, płacz, śmiech, słowa. Uważnie słuchamy historii ciała i podążamy za jego potrzebami w jego indywidualnym tempie. Osoby po zdarzeniach traumatycznych czy wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność.
Zwroty i powroty uczestniczek i uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.
REGULAMIN (fragm.):
1. Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
2. W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury najpóźniej w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę.

Data

2 - 3 gru 2023
Przedawnione

Czas

Cały dzień

Etykiety

Alexander Lowen,
Metoda Lowena

Lokalizacja

Liceum Ogólnokształcące Collegium Gedanense
Sztormowa 9, Gdańsk

Organizator

Klinika Stresu
Email
info@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
https://www.klinikastresu.com.pl/