Mindfulness pod żaglami – Mazury 2024

Tygodniowy rejs w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – dla medytujących
Zapraszamy do żeglowania i pobycia blisko dzikiej natury. Totalny detoks od codziennych zadań, spieszenia się i nawykowych aktywności. Poddanie się wiatrowi i słońcu… albo innym warunkom pogodowym, bo przecież nigdy nie wiadomo, co będzie w sierpniu na Mazurach.
Mamy rezerwację piękniej łódki z doświadczonym skipperem.
Na jachcie 3 kajuty dwuosobowe. Możesz więc przyjechać razem ze swoją drugą „połówką”.
Program tygodniowego rejsu spokojny, ale też pełen różnych atrakcji, z pewnością odmiennych od naszej codzienności. Nastawiamy się na kontakt z naturą i piękną przyrodą mazurskich jezior. Nie trzeba umieć żeglować, ale dobrze jest lubić wodne atrakcje, bo planujemy się kąpać stojąc na kotwicy albo gdzieś w szuwarach.

Rejs

Będziemy żeglować po środkowej i południowej części krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przemierzymy akweny: Niegocin, Jagodne, Tałty, Śniardwy, Bełdany, Roś.
Startujemy w porcie Wilkasy na jeziorze Niegocin.
Odwiedzimy porty, przystanie i zatoki. Obowiązkowe (i bardzo przyjemne) punkty programu: postoje na kotwicy, kąpiele na środku jeziora, wieczory przy ognisku, spacery po lesie, wspólne gotowanie, nauka żeglowania, klarowanie łódki i codzienne manewry na jachcie.

Plan wyjazdu

Każdy dzień rozpoczniemy poranną sesją relaksującej jogi i medytacji oraz zdrowym śniadaniem. Następnie pożeglujemy tam, dokąd poniesie wiatr – każdy będzie mógł pomagać w manewrach i nauczyć się samodzielnego prowadzenia jachtu. Wieczory spędzimy w porcie lub przystani, gdzie przygotujemy wspólną obiadokolację. Dzień zakończymy wieczorną praktyką uważności, spacerem lub ogniskiem w ciszy.
wstępny plan dnia:
7.30 – joga i medytacja lub spacer w ciszy
9.00 – wspólne śniadanie i sprzątanie
10.30 – pływanie z medytacją, w ciszy
13.30 – stajemy na kotwicy, czas na kąpiel i przekąskę
17.00/18.00 – spływamy do portu
18.30 – obiadokolacja – wspólne gotowanie
20.00 – wieczorna praktyka
Nastawiamy się na obcowanie z przyrodą, wyciszenie, kuchnię vege, bez kawy, bez alkoholu, odstawiamy komputery i wyłączamy telefony komórkowe.

Jacht Antila 30

https://www.antila-yachts.pl/#model-antila-30
Jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych jednostek pływających po Mazurach. Czarterujemy jachty nie starsze niż 3 lata. Pod pokładem znajdują się trzy zamykane dwuosobowe kajuty, przestrzeń wspólna, kuchnia i toaleta. Na pokładzie wygodna przestrzeń do żeglugi oraz wspólnego spędzania czasu. Jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy zintegrowany z kołem sterowym, ster strumieniowy na dziobie, kabestany, rolowany fok, lodówkę i co najważniejsze – bimini (niezastąpione w razie upałów czy ulewy)

Z kim płyniesz

Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka jogi i mindfulness oraz terapeutka pracy z ciałem, z zamiłowania żeglarka
Julia Janowska – kapitan jachtowy z doświadczeniem śródlądowym, morskim i oceanicznym
Kuba Gołębiewski – doświadczony żeglarz i praktyk medytacji

Termin

17-24 sierpnia 2024

CENA: 1970 zł + 360 zł (opłaty portowe, paliwo, jedzenie poza śniadaniami – do rozliczenia po rejsie).
CENA OBEJMUJE: czarter i ubezpieczenie jachtu, sprzątanie końcowe, śniadania, skippera, zajęcia z jogi i sesje mindfulness
CENA NIE OBEJMUJE: wyżywienia poza śniadaniami, dojazdu, korzystania z płatnych pryszniców, soildarnego udziału w kosztach ewentualnych strat do kwoty kaucji 3000 zł/jacht.

Harmonogram wpłat:
I rata – 700 zł – I 2024
II rata – 670 zł – III 2024
III rata – 600 zł – VI 2024
360 zł – gotówka na burcie

Zgłoszenia i informacje: ewa@klinikastresu.com.pl

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

17 - 24 sie 2024

Czas

Cały dzień
Kategoria

Organizator

Klinika Stresu
Email
info@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
https://www.klinikastresu.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *