„Ja i moje relacje” – warsztat wg metody Alexandra Lowena

Termin: 13-14 maja 2023
sobota g. 10.00 – 17.00 (z 1h przerwą)
niedziela g. 10.00 – 15.00 (z 30 min. przerwą)
Adres: Gdańsk – Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)
Serdecznie zapraszamy na warsztat pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena, poświęcony relacjom.
W głębi serca wszyscy pragniemy dobrych, karmiących, satysfakcjonujących i bliskich relacji z innymi ludźmi. Kiedy je mamy przeżywamy głęboką satysfakcję i życiowe spełnienie.
Zarazem jakże często mamy poczucie, że w naszych związkach wciąż „kręcimy się w kółko” borykając się z tymi samymi problemami, które z jednej strony wydają się znane, a z drugiej umykają próbom zmiany. Dzieje się tak, gdyż zgodnie z teorią psychoanalityczną, osobowość jest wypadkową genetycznych uwarunkowań oraz relacji pierwotnych, w których przyszło nam funkcjonować. Relacje z rodzicami bądź głównymi opiekunami w dużej mierze ukształtowały to, w jaki sposób na co dzień funkcjonujemy i jak przeżywamy świat i jak budujemy nasze relacje obecnie.
Może w każdej kolejnej relacji mamy wrażenie, że „powtarzamy” ten sam niedobry schemat. Może wciąż tęsknimy i pragniemy wystarczająco dobrej relacji, w której moglibyśmy zaufać, otworzyć się na uczucia i na satysfakcjonującą bliskość.
Dlatego temat relacji i zobaczenia jak funkcjonuję w moich relacjach wydaje nam się taki ważny.
W trakcie warsztatu zapraszamy do ćwiczeń, w czasie których w bezpiecznych warunkach możliwe będzie przyjrzenie się swoim relacyjnym uwarunkowaniom. W pierwszej kolejności zajmiemy się relacją z samym sobą, sprawdzając, jak doświadczamy i postrzegamy sami siebie w swojej cielesnej, zmysłowej i uczuciowej obecności. Następnie sprawdzimy jak funkcjonujemy w relacjach z innymi. W szczególności postaramy się sprawdzić, jak sięgamy po swoje potrzeby, jak je komunikujemy, jak stawiamy granice, oraz jak funkcjonujemy w bliskości z innymi. A także jak kończymy swoje relacje.
Będzie to również okazja żeby, może po raz pierwszy w życiu, spróbować zrobić coś inaczej; eksperymentować i doświadczać nowych sposobów bycia w relacji, przecierając tym samym drogę do nowego funkcjonowania w realnym życiu.
Pragniemy, aby ten warsztat poszerzył naszą świadomość dotyczącą tego, jak funkcjonujemy w relacjach i pozwolił dostrzec, w jaki sposób nasze konflikty z relacji pierwotnych wpływają na nasze dzisiejsze funkcjonowanie. Dostrzeżenie ale przede wszystkim doświadczenie tych uwarunkowań w ciele, może nam otworzyć drogę do trwałej zmiany i otwarcia się na głębokie i satysfakcjonujące relacje.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej praktyki.

Zajęcia prowadzą:

Ewa Kaian Kochanowska – facylitatorka w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg metody Alexandra Lowena, ukończyła 4-letnie szkolenie w Instytucie Marzeny Barszcz w Warszawie akredytowane przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, prowadzi psychoterapię indywidualną w tym nurcie oraz grupy ćwiczeniowe, doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności.
Witold Dąbrowski – facylitator w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg metody Alexandra Lowena, w trakcie 4-letniego szkolenia w Instytucie Marzeny Barszcz w Warszawie akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, prowadzi psychoterapię indywidualną w tym nurcie oraz grupy ćwiczeniowe;

Przeciwskazania

Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii dobrze, by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.
Osoby po zdarzeniach traumatycznych oraz wrażliwe na krzyk prosimy o szczególną uważność na siebie. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.
Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:
terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).
Względne przeciwwskazania:
choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, terapie farmakologiczne, padaczka, jaskra, karmienie piersią, wrażliwość na krzyk.
Prosimy pytać, jeśli są, jakiekolwiek wątpliwości.
Dodatkowo informujemy, że nie jest wskazane, aby pary i osoby blisko spokrewnione uczestniczyły w tym samym warsztacie, może to czasami ograniczać proces otwierania się i swobodnej ekspresji.
Ćwiczymy głównie na boso. Prosimy zabrać ze sobą matę, wygodne ubranie, duży ręcznik i wodę do picia.

Zapisy

Opłata promocyjna: 780 zł do dnia 5 maja
Opłata regularna: 880 zł po 5 maja
Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje termin zgłoszenia i wniesienie opłaty.
Numer konta: Klinika Stresu, 97 1870 1045 2078 1068 8660 0001 z dopiskiem: Lowen

O metodzie

Opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.

Formuła zajęć

Poprzez ćwiczenia fizyczne podążamy za ciałem by je ożywić i dopuścić do ekspresji uczuć. Ruszamy się, tupiemy, rozluźniamy, pogłębiamy oddech, zapraszamy dźwięk, płacz, śmiech, słowa. Uważnie słuchamy historii ciała i podążamy za jego potrzebami w jego indywidualnym tempie. Osoby po zdarzeniach traumatycznych czy wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność.
Zwroty i powroty uczestniczek i uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.

Regulamin fragm.:

1. Zapisując się na nasze warsztaty, przyjmujesz do wiadomości, że pisemna rezygnacja z udziału w zajęciach najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia Cię do otrzymania zwrotu 100% wpłaconej kwoty. W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.
2. W przypadku potrzeby otrzymania faktury, prosimy o przesłanie danych do faktury najpóźniej w dniu wniesienia opłaty. Po tym czasie wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i współpracę 🙂

Data

14 - 15 maj 2023
Przedawnione

Czas

10:00 am - 3:00 pm

Lokalizacja

Liceum Ogólnokształcące Collegium Gedanense
Sztormowa 9, Gdańsk
Kategoria

Organizator

Klinika Stresu
Email
info@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
https://www.klinikastresu.com.pl/