Magda

Z zaangażowaniem uczestniczyłam w spotkaniach, z zajęć wychodziłam bogatsza o nowe doświadczenia, refleksje i praktyczne umiejętności. Mimo, że zaplanowałam sobie czas na praktykę między zajęciami, w związku z różnymi okolicznościami, wygenerowanie godziny w ciagu każdego dnia okazało się trudniejsze niż wcześniej przypuszczałam.

Praktyka poprawiła moją koncentrację i pamięć, uwrażliwiła na doznania z ciała, pozwala mi się zatrzymać w pędzącym świecie i pełniej doświadczać chwili obecnej. Osoby bliskie zauważają, że jestem mniej „zamyślona”. Łatwiej doświadczam rozluźnienia.

Jestem przekonana, że będę dalej praktykowała uważność. Medytacja sprawia mi przyjemność. Ponadto poznane metody pracy wykorzystuję w pracy zawodowej.

Podobała mi się struktura kursu oraz poruszane tematy. Wyjątkowym dla mnie doświadczeniem był dzień uważności. Sposób prowadzenia zajęć przez Ewę sprzyjał budowaniu poczucia bezpieczeństwa i luzu. Otwierał do doświadczania i dzielenia się z innymi.

Dużo dobrego wzięłam z kursu. Najbardziej wartościowe jednak chyba było to, że kurs odbywał się w grupie. Połączenie dwóch grup w czasie dnia uważności pozwoliło mi na głębokie i ważne przeżycia związane z doświadczaniem siebie i kontaktu z innymi. Ważne też było podsumowanie pracy w połowie kursu, objęcie refleksją dotychczasowej pracy i świadome wyznaczenie kierunku pracy w czasie drugiej części kursu.

To jest ważne 8 tygodni na mapie mojego życia. Dziękuję.