Jagoda

Dziękuję sobie, że zdecydowałam się na ten kurs. Bardzo dużo z niego wyniosłam i wiem, że to dopiero początek mojej drogi w uważności. Największą trudnością była dla mnie reorganizacja dnia i wyrobienie sobie nawyku, żeby codziennie praktykować. Myślałam, że to będzie prostsze. Ale nauczyłam czerpać się z tego przyjemność i zrozumiałam, że jest to dla mnie. Zaczynając kurs nie sądziłam, że aż tyle pracy przede mną w sferze samoświadomości i akceptacji emocji. Odkryłam dużo nowego. Kurs pokazał mi, że życzliwa akceptacja i uważność nie są takie proste, jak myślałam i bardzo się z tego cieszę, bo praca nad tym sprawia mi przyjemność.

Zaczęłam bardziej akceptować swoje emocje i stany, i realnie je przeżywać, nie uciekając od nich. Przed kursem myślałam, że jestem „dobra” w akceptowaniu emocji i nie uciekam od nich. Kurs pokazał mi, że można bardziej i życzliwiej. Poczułam „to coś” w tej akceptacji.
Dużą zmianą jest uważność w codziennych czynnościach, takich jak spacer, prysznic, jedzenie – zauważam kiedy mój umysł zaczyna potok myśli i przyjemna jest ta świadomość, że nie muszę za nimi podążać tylko wrócić do tu i teraz.
Jestem życzliwsza dla trudności, które mnie spotykają.

Bardzo chcę kontynuować różne formy praktyki. Wyznaczanie stałej pory nie sprawdza się u mnie, ale czuję potrzebę praktyki, bo bardzo dużo mi daje, więc znajduję na nią czas.

Według mnie kurs jest bardzo dobrze skonstruowany. Bardzo podobały mi się materiały i pomoce w formie zeszytu, który dostaliśmy. Każdy temat był dla mnie bardzo przydatny i odkrywałam coś nowego. Bardzo podobała mi się forma grupowa, dzielenie się swoimi doświadczeniami i ćwiczenia poznawcze, które przedstawiała nam prowadząca Ewa.

Możliwość „wejścia w siebie”, dostrzeżenie przestrzeni, którą mogę sobie dać były najbardziej wartościowe dla mnie. Poza tym medytacja z trudnością, która pozwoliła mi w pełni przeżyć nieprzyjemne uczucie. Wartościowa była także wspólna medytacja i dzielenie się swoimi doświadczeniami, co pokazało mi jak różnie możemy odczuwać.

Jeśli chodzi o formę praktyki, to najmniej pomocne było dla mnie uważne rozciąganie ciała.

Bardzo dziękuję za kurs 🙂

Listopad, 2023