Weekendowe warsztaty wg Analizy Bioenergetycznej

w dniach 15-16 stycznia 2022

Kiedy rzeczywistość, którą pieczołowicie budujemy pęka jak bańka mydlana, czujemy się zagubieni, zdezorientowani, niepewni. Niejeden z nas mierzy się z lękiem, niektórych przepełnia złość na niesprawiedliwość losu, dla kogoś innego smutek i melancholia jest odpowiedzią na niestałość rzeczywistości.

Każda z tych reakcji ma swoje prawo i rację bytu. Nie ma sensu zaprzeczać temu, co w nas jest. Szkoda tracić energię na uciekanie przed sobą. Zamiast tego warto wyjść na spotkanie swoich uczuć i stanów, których nieocenionym przedstawicielem jest ciało.

Ciało wysłuchane daje informacje o tym, co z nami się dzieje, jakie są potrzeby, jakie głody i zapotrzebowania. Jeśli uznamy i uszanujemy te wskazówki, mamy szansę na adekwatne reakcje i odnalezienie wewnętrznej harmonii. Bo jeśli nie mamy wpływu na zewnętrzną rzeczywistość, to możemy mieć wpływ na tę wewnętrzną i na zdolność twórczego przystosowania się do zmieniającego się świata. W przyjacielskim kontakcie ze sobą jest po prostu raźniej.

Zapraszamy na warsztat, którego przedmiotem będzie spotkanie z rzeczywistością ciała, wsłuchiwanie się w jego głos i zaproszenie wrodzonej nam witalności do mierzenia się z wyzwaniami zmiennej rzeczywistości.

Adres: Gdańsk – Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)

Opłata promocyjna: 560 zł przy wpłacie do 5 stycznia
Opłata regularna: 660 zł po 5 stycznia

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001, z dopiskiem: Lowen

Zgłoszenia: https://forms.gle/Y8px4sTiVJAmYzkMA

Osoby prowadzące: Anna Janik – certyfikowana psychoterapeutka w Analizie Bioenergetycznej oraz Ewa Kaian Kochanowska – psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne akredytowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis, facylitatorka w nurcie Analizy Bioenergetycznej.

O metodzie

Opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.