Zapraszamy do spędzenia wakacyjnego tygodnia z Mindfulness – Uważnością i jogą – detoks od komputera i telefonu oraz innych mediów, a także cisza i prawdziwy odpoczynek bez zbędnych bodźców w malowniczym pustkowiu na skraju Puszczy Darżlubskiej, niedaleko Pucka.

w dniach 15 – 21 lipca 2019, Dworek pod Bocianim Gniazdem

Dlaczego warto wybrać się na wakacje z Mindfulness?
• Znajdziesz wsparcie w radzeniu sobie z nieustającą zmianą w życiu – być może potrzebujesz czasu na pobycie ze sobą i z tym, co wokół się wydarza, zauważenie na co masz wpływ, a co warto pozostawić własnemu biegowi.
• Zrelaksujesz się i odstresujesz w spokojnej, miłej atmosferze, wśród sympatycznych osób, na łonie natury, bez pośpiechu, bez konieczności mówienia, bez spraw, które „musisz zrobić natychmiast”.
• Uzyskasz nową perspektywę – być może czujesz, że w natłoku codziennych obowiązków brakuje ci przestrzeni na jasne widzenie – i bezstronną obserwację zdarzeń i własnych emocji.

Nieważne czy spotkałeś się już z Mindfulness czy jest to pierwsza okazja, na pewno będzie to dobry czas dla Ciebie.

Program pobytu opracowany został na podstawie Mindfulness-Based Stress Reduction profesora Jona Kabat-Zinna oraz neuropsychologa doktora Ricka Hansona, a także tradycyjnej jogi, ćwiczeń oddechowych i pracy z ciałem.

W czasie odosobnienia przewidziane jest praktykowanie uważności, m.in. body scan, świadomy oddech, świadomy ruch – Mindful joga oraz elementy treningu świadomego odżywiania: gotowania i jedzenia, a także części wykładowe – badanie źródeł stresu i nawykowego myślenia.


Dla chętnych proponujemy i umożliwiamy bycie w ciszy i w milczeniu. Otoczenie i przyroda sprzyjają naturalnemu wyciszeniu. Takie doświadczenie może pokazać nam ile jest w nas niepotrzebnego mówienia, rozproszenia, wymuszonych interakcji i zbędnych słów.

Dla osób w treningu Mindfulness wystawiamy certyfikat odbycia odosobnienia.

Prowadzący:
Ewa Kaian Kochanowska – certyfikowana doświadczona nauczycielka Mindfulness – MBSR oraz Mindful Jogi, obecnie w szkoleniu nauczycielskim MBCT
Adriana Bytno – pasjonatka zdrowego odżywiania, gotuje pyszne i urozmaicone posiłki kuchni wegańskiej i wegetariańskiej wg pięciu przemian, a jak trzeba to też bezglutenowe
Maciej Siudyła – doświadczony nauczyciel jogi według szkoły Swamiego Sivanandy – poprowadzi praktykę jogi w wybrane dni odosobnienia

Opłata: 1100 zł – do dnia 13 czerwca – obejmuje wykłady i praktykowanie uważności jogi i pracę z ciałem, wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2-3 osobowych z łazienkami (do pokoju jednoosobowego trzeba dopłacić 30 zł/doba).

UWAGA: po 13 czerwca opłata wynosi 1250 zł

Zgłoszenia: ewa@klinikastresu.com.pl
Prosimy o zgłoszenie mailowe do dnia 13 czerwca

oraz wpłatę zaliczki w wysokości 300 złotych
na konto: Klinika Stresu 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001

WAŻNE: liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji na 30 do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

Odosobnienie rozpoczynamy w poniedziałek, g. 16.00 przyjazd, zakwaterowanie, g. 17.30 kolacja, g. 19.00 sprawy organizacyjne i wprowadzenie do Mindfulness. Kończymy w niedzielę po śniadaniu ok. g. 12.00.

UWAGA: Prosimy o zabranie ze sobą maty i koca do ćwiczeń oraz poduszki do medytacji, jeżeli posiadasz. Jeżeli nie posiadasz, daj znać.

Adres: Dworek Pod Bocianim Gniazdem, 84 – 100 Puck, Brudzewo 26
Dojazd: z Gdyni drogą 216 kierunek Władysławowo. W Celbowie tuż za stacją BP skręć w lewo. Dalej przez wieś, mijasz po prawej plac zabaw, aż do ostrego łuku w prawo. Przed ceglaną kapliczką skręć w lewo, polna droga zaprowadzi cię obok domu sołtysa (po prawej) i do płotu z topolami, za którymi skręcisz w prawo. Gdy zobaczysz bramę wjedź do Dworku Pod Bocianim Gniazdem.