23 lutego 2019 (sobota), w godz. 9.30 – 15.30

Warsztat budowania i rozwijania dobrych związków, dla singli i dla osób w relacji

Przez 75 lat naukowcy z Uniwersytetu Harvarda prowadzili badania na temat tego, co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi. „The Harvard Study of Adult Development” to prawdopodobnie najdłuższe w historii nauki badanie życia dorosłych ludzi. Przez te wszystkie lata badacze rok po roku zadawali ponad 700 respondentom dziesiątki pytań, dotyczące między innymi ich pracy, rodziny, zdrowia, samopoczucia. W efekcie okazało się, że przede wszystkim za sprawą… dobrych relacji z innymi ludźmi jesteśmy zdrowi i szczęśliwi.

Jak podkreśla Daniel Goleman, amerykański psycholog, twórca pojęcia inteligencji emocjonalnej, dobre relacje zależą od tego, jak radzimy sobie z emocjami. Mamy szansę na dobry związek, jeśli potrafimy wyrażać zarówno miłość, zachwyt, radość, jak i smutek, złość, bezradność. Nasi bliscy wiedzą, co przeżywamy, czego potrzebujemy: wsparcia czy chwili samotności. Poznawanie własnych emocji oraz odczuwanie emocji innych to jeden z głównych obszarów doświadczania dzięki praktykowaniu uważności.

Zapraszamy osoby, które doświadczają stresu w bliskich relacjach i związkach. Zastanawiają się nad przyczynami trudności w budowaniu trwałych i satysfakcjonujących związków, są ciekawe siebie, chcą poszerzyć i pogłębić samoświadomość bycia w relacji oraz są ciekawe psychologicznej wiedzy na temat potrzeb człowieka, budowania więzi i utrzymywania bliskich związków.

Osobiste korzyści:

  • rozpoznanie własnego stylu nawiązywania kontaktu, wchodzenia w relacje i budowania więzi, bliskości,
  • stawianie granic,
  • identyfikacja własnych potrzeb oraz ujawnianych/ukrytych oczekiwań w bliskich relacjach,
  • rozpoznanie osobistych schematów/wzorców budowania relacji,
  • zwiększenie zaufania do siebie i innych w sytuacji otwartego wyrażania siebie,
  • tworzenie mapy aktualnych bliskich relacji,
  • uczenie się relacji opartych na wzajemności a nie zależności.

Forma zajęć: warsztat z elementami psychoedukacji i pracy własnej

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)

Prowadząca:

Alina Krzekotowska – psycholog kliniczny; kwalifikacje potwierdzone certyfikatami: psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalisty psychoterapii uzależnień, psychoterapeuty systemowego. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i rodzin, warsztaty i szkolenia specjalistyczne. Przez wiele lat związana z Poznaniem, aktualnie prowadzi praktykę prywatną w Gdańsku: Gabinet psychoterapii tel. 604 751 928. Profil na Facebook 

Zgłoszenia: alinagab@poczta.onet.pl – proszę w mailu podaj swój nr telefonu

Opłata: 180 zł – płatna do 10 lutego, po tym terminie 220 zł

Wpłata na konto: Alina Krzekotowska PKO BP 97 10204160 0000 2902 0006 5458

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji do 5 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

Osoby, które potrzebują wystawienia rachunku proszę o umieszczenie na przelewie właściwych danych.