Drodzy, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które praktykują uważność i inne medytacje na warsztat „Uważne szycie poduszki do medytacji” – pierwszy w Trójmieście!

Szycie ręczne może być wspaniałym narzędziem Mindfulness i sposobem na bycie tu i teraz. Podążanie za nicią, dotyk materiału wyciszają umysł, uspokajają oddech, uczą cierpliwości i wytrwałości. Do tego samodzielne tworzenie pięknych rzeczy, przynosi wiele satysfakcji i radości.

Podczas warsztatu uszyjemy ręcznie poduszki do medytacji (po japońsku ZAFU) wypełnione łuską gryczaną. W ramach wprowadzenia poznamy podstawową technikę szycia i krojenia materiału, po czym każdy uczestnik wykona własną poduszkę.

Warsztat skierowany jest do każdego chętnego: do osób szyjących, jak również tych, którzy nigdy nie szyli, a nawet nie wierzą, że potrafią: chłopaków i dziewczyn, starszych i młodszych.

Warsztat poprowadzi:

Gosia Rzepa – pasjonatka rękodzieła i dziewiarstwa, regularnie praktykująca Mindfulness, chętnie dzieląca się swoją wiedzą i umiejętnościami. Szyciem, szydełkowaniem i robieniem na drutach zaraziła się od babć będąc jeszcze w podstawówce. To one nauczyły ją podstawowych ściegów, doboru materiałów i tego, że wiele rzeczy można zrobić samemu, co sprawia dużo więcej satysfakcji niż kupowanie 🙂 Po wielu latach powróciła do korzeni. Obecnie szyje ubrania na wymiar oraz inne rzeczy użytkowe. Marzy o rozpoczęciu przygody z patchworkiem i tkaniem. Radością z szycia bardzo chętnie zaraża innych.

Termin: 1 grudnia (sobota) g. 10.00-16.00

Miejsce: Klinika Stresu, ul. Sztormowa 9, Gdańsk – Żabianka

Opłata: 90 zł – w tym zaliczka 50 zł płatna na konto w celu zakupu materiałów i rezerwacji miejsca
Zapewniamy wszystko potrzebne do uszycia poduszki: nici, igły, materiały etc etc.

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001 z dopiskiem: poduszka do medytacji

Zapisy i informacje: mindsewing@gmail.com

Grupa kameralna: do 10 osób