Termin: 13-14 października 2018

sobota, g. 11.00-18.00 (z 1h przerwą)

niedziela, g. 10.00-17.00 (z 1h przerwą)

Żyjemy w świecie kultu osiągnięć i naturalne wydaje się dążenie do sukcesu i doskonałości. Motywujemy się, spinamy, pośpieszamy, dyscyplinujemy, wymagamy od siebie. Często cena jaką płacimy to odcięcie od przyjemności, bo nie ma przyjemności tam gdzie jest przymus. Napięte barki, zaciśnięte szczęki, gula w gardle, węzełki w brzuchu, sztywna miednica, brak oparcia na nogach – oto stan ciała pod presją oczekiwań. Chęć skontrolowania i stłumienia uczuć smutku, złości czy lęku, jakie naturalnie przychodzą gdy nie zaspakajamy swoich potrzeb, z czasem przechodzą w nieznośne uczucie pustki i wypalenia aż po stan depresji – oto stan duszy pod presja kontroli.

Oczywiście tak być nie musi! Mamy w sobie wszystko czego potrzeba by czuć się w pełni. Ratunek jest w ruchu, w oddechu, we wsłuchaniu się w dźwięki swoich uczuć po to by móc je poczuć i wyrazić. To nie znaczy zrezygnować z kontroli nad swoim życiem czy zaprzestać myślenia. To znaczy zaufać impulsom z ciała, włączyć decyzyjność „z brzucha” tak by odciążyć umysł i zmniejszyć zakres decyzyjności „z głowy”. Ryzyko jest, że na tej drodze poczujemy to czego czuć długo nie chcieliśmy a spychaliśmy w głębokie zakamarki psychiki. Nagrodą jest ulga, że już nie musimy się bronić przed samym sobą, czujemy się bardziej integralni i bardziej w sobie. 
Na warsztacie stworzymy przestrzeń do zajrzenia w głąb siebie po to by wsłuchać się w swoje potrzeby i rozejrzeć się w sposobach na ich spełnienie bez presji i przymusu. Spróbujemy wyłonić „chcę” i oddzielić od „muszę” czy „powinnam/powinienem”. Poruszymy ciało i emocje, by poczuć swoją żywotność i motywację do życia płynącą z głębi własnego „ja”.

Zapraszamy serdecznie!

O metodzie: opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Osoby prowadzące warsztat: Anna Janik i Patrycja Winnicka –  terapeutki w Analizie Bioenergetycznej certyfikowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis.