Klinika Stresu to projekt inspirowany Metodą Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR.

Prowadzimy wykłady i kursy uczące metod i technik radzenia sobie ze stresem. Programy warsztatów opracowane zostały na podstawie Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR Mindfulness-Based Stress Reduction) stworzonej przez prof. Jona Kabat-Zinna z Kliniki Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts – Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society, Worcester, USA.
Metoda Redukcji Stresu Oparta na Uważności stosowana jest z powodzeniem od 1979 roku w wielu placówkach służby zdrowia, w biznesie, w szkolnictwie oraz przez osoby indywidualne w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się radzić sobie ze stresem i poprawić jakość życia. W czasie spotkań uczestnicy poznają nowoczesne i zweryfikowane naukowo techniki redukcji stresu opracowane na podstawie programu MBSR .

Klinika Stresu to centrum aktywnego uczenia się jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia.


Ewa Kaian Kochanowska

Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction – MBSR, certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności, warsztaty, wykłady o uważności oraz zajęcia mindful jogi. Jest nauczycielką akademicką na studiach dziennych i podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu.

Ukończyła roczne intensywne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych. Obecnie uczestniczy w szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena w Warszawie afiliowanym przez Florida Society for Bioenergetic Analysis.

Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu. Autorka publikacji z zakresu zastosowania Mindfulness w edukacji.  Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wielu kursów prowadzonych w Polsce, UK, USA, Holandii. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

Lubi gotować według pięciu przemian i jeździć na wycieczki rowerowe.


Monika Szczerbińska-Inglot

Jej życiowym celem jest wspieranie ludzi w osiąganiu równowagi w życiu, a co za tym idzie szczęścia i zdrowia.

Magister zarządzania i absolwentka psychologii klinicznej. W trakcie kursu certyfikującego w metodzie MBLC – Mindfulness Based Living Course. Praktykuje mindfulness i wykorzystuje narzędzia tej metody jako coach mentalny. Ekspert zarządzania projektami, trener biznesu, interim manager.

Uprawia strzelectwo sportowe. Interesuje się kulturą i filozofią Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach uprawia sztuki walki. Z zamiłowania mól książkowy.

 


Jarosław Chybicki

Partner Zarządzający Grow One, Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI).

Twórca autorskiego programu podnoszenia efektywności pracy poprzez rozwój uważności – Mindfulness Based Professional Training, który znalazł uznanie wielu menedżerów i firm. Prowadzi blog „Uważne życie” pod adresem: www.jchybicki.pl

W wolnych chwilach uważny fotograf i podróżnik.

 


Dominik Pieczewski

Psycholog i trener biznesu. Psychologię studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyłem również dwuletni kurs z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Kurs Metody Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (1 stopień) oraz 8-tygodniowy Program Redukcji Stresu (MBSR). Posiadam ponad 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, w tym blisko 200 szkoleń dla ponad 50 firm i instytucji.

Fascynuję się i zajmuję pomaganiem ludziom i organizacjom poprzez pracę nad przekonaniami w podejściu systemowym oraz dzieleniem się wiedzą z zakresu psychologii. Prowadziłem szkolenia dla menadżerów, pracowników, nauczycieli, uczniów oraz urzędników z całej Polski.

Poza psychologią pochłaniają mnie wycieczki rowerowe i gitara.Maciej Siudyła

Praktykuje jogę od prawie 30 lat. Uczył się pod kierunkiem Jurka Jaguckiego, Swami Saradanandy i wielu innych nauczycieli.
Jest uznanym wieloletnim nauczycielem jogi oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha yoga, uczy według zasad szkoły Swamiego Sivanandy.

Prowadzi zajęcia jogi z elementami pranayamy i relaksacji. Współpracuje z gdańskim Ośrodkiem Edukacji Prozdrowotnej Fujisan oraz krakowską filią ośrodka Sivananda Yoga Vedanta Centrum.

Sam o sobie mówi: Praktykuję asany gdy tylko mam czas. Próbuję przekazać swoje doświadczenia innym.Basia Maseli

Jogę praktykuje od ponad 15 lat. Prowadzi zajęcia jogi według klasycznej szkoły indyjskiego jogina Swamiego Sivanandy.

Jest ekolożką i aktywną wolontariuszką Błękitnego Patrolu polskich plaż. Możesz ją spotkać gdy z lornetką obserwuje foki i ptaki polskiego Wybrzeża.

Pasjonatka zdrowego stylu życia, pieszych wycieczek, wegetarianka, gotująca według Pięciu Przemian. Nieustannie zgłębia z ogromną radością mądrości holistycznego podejścia do życia.

 


Iwona Klinika Stresu

Iwona Kubale

jogę praktykuje od ponad 12 lat pod kierunkiem Swamiego Karmayogi Saraswati (indywidualny tok nauczania), Swami Saradanandy i Macieja Siudyły.

Ukończyła certyfikowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy (TTC). W 2014 roku ukończyła miesięczny nauczycielski kurs tantra jogi w Shri Kali Ashram na Goa w Indiach. Od wielu lat prowadzi zajęcia jogi dla osób początkujących i seniorów.

Pasjonatka zdrowego stylu życia, wegetarianka gotująca według zasad kuchni makrobiotycznej. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także radiestezja i feng shui.