Co to znaczy być dzisiaj mężczyzną – w społeczeństwie, rodzinie, związku? Co to znaczy być partnerem, mężem, singlem, ojcem, bratem, synem, przyjacielem, człowiekiem z pasją, pracownikiem? Jaki wpływ chcę mieć na otaczającą mnie rzeczywistość – rodzinną, związkową, osobistą?

 

warsztat jednodniowy – wiosna 2018 (sobota)

godz. 9.00 – 17.00

Jeżeli:

  • Chcesz dowiedzieć się jak Twoje przekonania i zachowania wpływają na Twój związek, rodzinę, otoczenie i co możesz z tym zrobić
  • Chcesz nauczyć się kontrolować stres w codziennym życiu
  • Chcesz wiedzieć co wyróżnia szczęśliwe rodziny i jak wnieść więcej szczęścia do swojej
  • Chcesz dowiedzieć się więcej o psychologii funkcjonowania rodzin
  • Masz ochotę pogadać o swoim życiu w męskim gronie, wymienić się spostrzeżeniami oraz poznać doświadczenia innych
  • Masz otwarty umysł, jesteś gotowy do weryfikacji swoich poglądów i przekonań

To zapraszamy Cię na Warsztat rozwojowy dla Mężczyzn!

Warsztat składa się z części merytorycznej oraz dyskusji i ćwiczeń dotyczących wyżej wymienionych tematów. W trakcie warsztatu będziemy czerpać inspirację i korzystać z wyników badań, książek, filmów, utworów muzycznych, mitów, tekstów artykułów, obrazów itd. itp.

Miejsce: ul. Sztormowa 9, Gdańsk Żabianka, budynek LO Collegium Gedanense

Grupa kameralna do 12 osób

Po zmianach kulturowych, które sprawiły, że kobiety odnajdują się dzisiaj w rolach kiedyś zarezerwowanych tylko dla mężczyzn. Do tego dochodzi jeszcze kilka innych okoliczności: zwiększenie intensywności codziennego życia, obciążenie ilością informacji, które na co dzień odbieramy i przetwarzamy, narzucany nam styl życia polegający na obowiązku pozytywnego myślenia, nieustannej realizacji siebie, swoich pasji, celów, bycia fit i wege, które to sprzedają nam dzisiejsze media i guru rozwoju osobistego. Wiele z tych zjawisk jest pozytywnych, jednak co z tych wszystkich rzeczy jest tak naprawdę moje, a co stanowi przymus bycia kimś, kim nie chcę lub nie potrzebuję być?

Biorąc udział w warsztacie uczestnicy lepiej poznają siebie samych, mają okazję do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. Spotkanie ma charakter edukacyjno-rozwojowy. Składa się z prezentacji tematu na bazie nurtu poznawczo-behawioralnego oraz systemowego, dyskusji i ćwiczeń. Zawiera również krótkie ćwiczenia oparte na metodologii uważności, a szczególnie MBSR – Mindfulness-Based Stress Reduction. Ponadto uczestnicy mogą wykonywać pewne ćwiczenia samodzielnie w domu.

Ramowy program:

Kryzys męskości – objawy i przyczyny

Moje przekonania i ich wpływ na moje życie

Stres – ciało, emocje, umysł

Rodzina – wspólnota, system, środowisko

Związek – dynamika, etapy, trwałość, seks

Pasja – odkrywanie, realizacja, bariery