24-25 września 2022 w Gdańsku

sobota g. 11.00 – 18.00 (z 1h przerwą)

niedziela g. 10.00 – 15.00 (z 30 min. przerwą)

Adres: Gdańsk – Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)

Serce – kojarzone z siedliskiem miłości, z pragnieniem bliskości. Jest też miejscem szczególnej wrażliwości na ból i opuszczenie. Zdarza się, że takie zranienia skutkują obudowaniem i skryciem serca pod skorupką obojętności. Na poziomie ciała przestraszone serce chowa się w zbroi mięśniowej, ograniczającej ruchomość i miękkość klatki piersiowej. Na poziomie zachowania nadmiernie chronimy serce, unikając bliskości albo wręcz przeciwnie, nie mając kontaktu z jego drgnieniami nie umiemy go chronić, narażając je na kolejne zranienia.

Miednica – miejsce szczególne dla poczucia autonomii, sprawczości i siły. Niezastąpione w osiąganiu przyjemności, łączenia się z żywotnością i naturalnymi impulsami. Niestety to też ta część ciała, która narażona jest jak żadna na zawstydzanie i nadużycia. Na poziomie fizycznym często usztywniona i wycofana. Bywa też, że wyeksponowana, nadużywana i traktowana przedmiotowo. W obu wypadkach niemal wyłączona z czucia.

Optymalną jest sytuacja kiedy uczucia serca spotykają się z impulsami miednicy – oba ośrodki współpracują, mogą przekazywać sobie informacje. Niestety często połączenie między nimi zostaje zerwane. Ma to związek z tymi samymi trudnymi, bolesnymi doświadczeniami jakie obudowują serce czy blokują miednicę. Czasem dzieje się tak, że zranione serce się chowa i wysyła miednicę do kontaktów ze światem – to sytuacje, kiedy atrakcyjność seksualna jest używana do nawiązywania, podtrzymywania kontaktów z drugim człowiekiem. Trudno uniknąć wtedy powierzchowności i przemijalności takich relacji. Ale może się tak stać, że to serce będzie wysłane do zadań specjalnych – mówimy wtedy językiem miłości, tworzymy więzi, ale boimy się poczuć zaangażowanie głęboko w brzuchu, musimy kontrolować swoje impulsy, nie czerpiemy przyjemności z bliskości fizycznej, bo fizyczność jest zagrażająca, wstydliwa, może nawet przeżywana jako nieczysta i zła. Takie rozwiązanie oddziela nas od czucia pełni miłości, przyjemności i radości najsilniej manifestującej się w przeżyciu orgazmu, ale też w tańcu, śpiewie, zabawie, spontanicznym reagowaniu na to, co nas spotyka, kreatywnym myśleniu o tym, co nas otacza. Warto szukać połączenia tych dwóch ośrodków i przywracać porządek, do jakiego jesteśmy stworzeni. Na warsztacie będziemy szukać połączenia między sercem i miednicą z otwartością na wszelkie uczucia, jakie będą napływały oraz ich ekspresję.

Opłata promocyjna: 680 zł przy wpłacie do 10 września
Opłata regularna: 780 zł po 10 września

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001, z dopiskiem: Lowen

Zgłoszenia: https://forms.gle/Y8px4sTiVJAmYzkMA

Osoby prowadzące: Anna Janik – certyfikowana psychoterapeutka w Analizie Bioenergetycznej oraz Ewa Kaian Kochanowska – psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne akredytowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis, facylitatorka w nurcie Analizy Bioenergetycznej.

więcej informacji http://www.klinikastresu.com.pl/oferta/bioenergetyka-lowena/