Mój udział w kursie oceniam jako udany, rozpoczynając go nie zdawałam sobie sprawy z lęków i odczuć, które we mnie siedziały. Po kursie jestem zdecydowanie bardziej świadoma swoich myśli, odczuć, nawyków myślowych. Mam większe odczucie tego, co ze mną się dzieje. Wybrałam z praktyk zalecanych na kursie te, które najbardziej do mnie przemawiają i widzę ich pozytywny wpływ na moją psychikę.

Praktykowanie uważności pokazało mi z którymi aspektami życia mam problem, z czego te problemy wynikają. Proste ćwiczenia uważności wyzwoliły głębokie uczucia i bóle, które chowane były przez wiele lat w ciele i duszy. Przynosiły ukojenie.

Do swojego życia wprowadzę na pewno „słoik wdzięczności”, zalecenie zapisywania swoich myśli i emocji przy momentach nie radzenia sobie z nimi, medytację życzliwości i jogę (uważny ruch).

Kurs był prowadzony bardzo dobrze, prowadząca jest zawsze otwarta i pełna życzliwości dla uczestników, każdy ma prawo do wypowiedzi, podzielenia się swoimi refleksami. Sposób prowadzenia bardzo dobry, nawiązywano do myśli i odczuć uczestników z danej chwili.

Najbardziej wartościowe było ukazywanie uczestnikom z czym mają problemy poprzez lekkie ukierunkowywanie ich w tę stronę, po to, by sami znaleźli odpowiedź, tak było np. ze mną. Super były podsumowania i pogadanki do każdej z lekcji pokazujące kwintesencje problemów.

Dziękuję 🙂

Marzec 2021