Po co dzieciom uważność? Warsztat inspirowany metodą Uważności Mindfulness, skierowany do rodziców oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
cykl spotkań online – terminy już wkrótce
Badania wykazują, że emocjonalne oraz społeczne kompetencje dzieci i młodzieży znacząco obniżyły się w ostatnich 30 latach. Najmłodsi mają niewielkie umiejętności wyrażania emocji, są bardziej zestresowani. Narażeni są na coraz większą ilość bodźców, a w ostatnich miesiącach przytłoczeni w świecie ogarniętym pandemią. W takich warunkach nie trzeba cierpieć na deficyt uwagi, aby mieć problem z jej utrzymaniem. A na deficyty uwagi cierpi coraz więcej dzieci. Są roztargnione, często zmieniają obiekt uwagi, zapominają o ważnych sprawach, unikają zadań wymagających systematyczności, mają dużo chaotycznych myśli. Bardzo negatywnie wpływa to na ich stabilność emocjonalną i może prowadzić do długotrwałego odczuwania napięcia, rozdrażnienia, a nawet napadów lęku, czy depresji.
Ćwiczenia uważności są coraz bardziej popularne wśród rodziców, dzieci i pedagogów na całym świecie. W wielu krajach przeszkoleni nauczyciele prowadzą z uczniami proste kilkuminutowe ćwiczenia uważności każdego dnia.

czytaj więcej http://www.klinikastresu.com.pl/oferta/mindfulness-dla-rodzicow/