Doszłam do wniosku, że – choć miałam w planach uczestnictwo w MBSR już wcześniej – teraz był najlepszy czas na udział w tym programie, ponieważ przyszła do mnie gotowość. Bardzo dobrze wpisał się on we wszystkie działania, które teraz mają miejsce w moim życiu. Kolejny puzzel w mojej życiowej układance.
Oczekiwania? Chciałam się bardziej poukładać ze sobą i swoimi emocjami, poznać narzędzia, dzięki którym będę mogła być bardziej w harmonii w Tu&Teraz. Proces trwa, czuję, że idę w dobrą stronę, choć czasem jest ciężko. Wiem już jednak, że emocje to tylko goście i nie należy dać się im rozgościć w sobie na długie lata 😉 Przyglądam się im, nie zakopuję ich w sobie, daję im płynąć.
Pracuję nad miłością do siebie, nad uwalnianiem przekonań, więc ważne było to, co wybrzmiało na kursie – jesteś ok taka, jaka jesteś, akceptuj, ufaj, pozwól sobie czuć to, co czujesz…
Jestem mniej wybuchowa, ale nie zamiatam spraw pod dywan – po prostu „układam się” z nimi.
Zniknęło trochę znajomych, a pojawili się inni.
Staram się jeść uważniej, czyli wracam do siebie sprzed lat.
Nie dumam już pół dnia czy przed wyjściem z domu wyłączyłam kuchenkę albo czy na pewno zamknęłam drzwi.
Lubię bodyscan i myślę, że będę do niego wracać. Zgłębiam tajniki medytacji. Połączę wiedzę z kursu z tą, którą już posiadam; na razie największe zastosowanie widzę w życiu prywatnym, po powrocie do pracy, zobaczę, jak zgromadzona wiedza przełoży się na praktykę.
Ok! Wiedza przekazana w sposób zrozumiały, rzeczowo, konkretnie. Podoba mi się skrypt, który otrzymałam (ze względu na jego różnorodność i przejrzystość), kilka nagrań mogłoby mieć lepszą jakość.
Dzień Uważności – bardzo na plus! Mimo długiego czasu trwania, czuć było w nim życie – wszystko było na swoim miejscu.
Dziękuję, Ewo, za Twoje podejście! Za to, że byłaś otwarta i nie zamknęłaś mi drzwi przed nosem, kiedy powiedziałam, że nie mam środków na opłacenie kursu. To było dla mnie ważne! Uczę się ufać Wszechświatowi, a On stawia na mej drodze coraz więcej ludzi, którzy pomagają mi w moich lekcjach. Jestem wdzięczna!
Sierpień 2020