15–16 sierpnia 2020 Pomoc ciała w oswajaniu zmiany”

Kiedy rzeczywistość, którą pieczołowicie budujemy pęka jak bańka mydlana, czujemy się zagubieni, zdezorientowani, niepewni. Niejeden z nas mierzy się z lękiem, niektórych przepełnia złość na niesprawiedliwość losu, dla kogoś innego smutek i melancholia jest odpowiedzią na niestałość rzeczywistości.

Każda z tych reakcji ma swoje prawo i rację bytu. Nie ma sensu zaprzeczać temu, co w nas jest. Szkoda tracić energię na uciekanie przed sobą. Zamiast tego warto wyjść na spotkanie swoich uczuć i stanów, których nieocenionym przedstawicielem jest ciało.

Ciało wysłuchane daje informacje o tym, co z nami się dzieje, jakie są potrzeby, jakie głody i zapotrzebowania. Jeśli uznamy i uszanujemy te wskazówki, mamy szansę na adekwatne reakcje i odnalezienie wewnętrznej harmonii. Bo jeśli nie mamy wpływu na zewnętrzną rzeczywistość, to możemy mieć wpływ na tę wewnętrzną i na zdolność twórczego przystosowania się do zmieniającego się świata. W przyjacielskim kontakcie ze sobą jest po prostu raźniej.

Zapraszamy na warsztat, którego przedmiotem będzie spotkanie z rzeczywistością ciała, wsłuchiwanie się w jego głos i zaproszenie wrodzonej nam witalności do mierzenia się z wyzwaniami zmiennej rzeczywistości.

Zapraszamy do wspólnej praktyki podczas warsztatów w metodzie Lowena, gdzie drogą jest refleksja nad swoimi pragnieniami, czucie ciała oraz uruchamianie i wyrażanie emocji. Przywrócimy sobie swoją żywotność, udrożnijmy dostęp do swojej witalności przez co nasze życie może okazać się pełniejsze przyjemności i radości.

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek Collegium Gedanense)

Osoby prowadzące warsztat: Anna Janik – terapeutka w Analizie Bioenergetycznej certyfikowana przez Florida Society Bioenergetics Analysis oraz Ewa Kaian Kochanowska – facylitatorka i uczestniczka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej.

Zgłoszenia: https://forms.gle/Y8px4sTiVJAmYzkMA