Nie wiedziałam nic o MBSR i nie miałam oczekiwań. Kurs wynikał z potrzeby poszukiwania równowagi w życiu zdominowanym przez stres i dużą prędkość życia. Trudnością była duża intensywność kursu. Nie zawsze potrafiłam wygospodarować odpowiednio dużą ilość czasu.
Praktykowanie uważności może bardzo pozytywnie wpłynąć na te sfery mojego życia, które są narażone na stres, pośpiech, poczucie bezradności czy lęku. Cieszę się, że nie jest to „metoda” ucieczki od stresu czy problemów, ale poszukiwanie wewnętrznej równowagi w zaskakującym, nie zawsze pozytywnie, życiu.
Z całą pewnością będę starała się stosować poznane praktyki. Myślę jednak, że będę potrzebowała dalszych spotkań lub kursów pozwalających mi odświeżyć czy przypomnieć sobie kierunek w poszukiwaniu równowagi w emocjach czy uczuciach. Mam nadzieję, że będzie możliwość wzięcia udziału w szkoleniach stacjonarnych czy wyjazdowych – tak jak zajęcia z jogi czy zajęcia kształtujących sylwetkę. Tu chodzi o kształtowanie wewnętrznej sylwetki – myślę, że nie da się tego zrobić poznawszy tylko raz na kursie ćwiczenia. Nie chcę stracić tego co zdobyłam.
Przygotowanie merytoryczne oceniam wysoko. Doceniam spokój, swego rodzaju konsekwencję i chęć podzielenia się za słuchaczami swoją wiedzą w pokazaniu kierunków pracy własnej.
Bardzo chętnie wezmę udział w innych zajęciach powiązanych z MBSR. Jestem niezwykle zadowolona z możliwości uczestnictwa w dniu uważności.
Grudzień 2019