Termin: 21-22 marca 2020

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Czy czujecie czasem ciężar wstydu, który jak zasłona odgradza od świata? Poczucie, że coś z nami nie tak, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy i piękni, a to czego pragniemy jest niewłaściwe, więc najlepiej jest schować z tym, jacy jesteśmy.

Czy często zdarza się Wam odczuwać lęk? To uczucie napięcia w oczekiwaniu najgorszego. A czy znane jest Wam poczucie winy? I nie tylko wtedy gdy rzeczywiście zdarzy nam się popełnić błąd, ale poczucie winy w nawykowym myśleniu o sobie, że to co robimy i kim jesteśmy jest dla kogoś kłopotem; że kiedy zajmujemy sobą przestrzeń to odbieramy innym albo gdy sięgamy po przyjemność to ranimy lub kogoś denerwujemy.

Ciężar tych emocji odkłada się w całym ciele,  ale być może najmocniej nim naznaczona jest okolica miednicy. W jej skrytości czają się napięcia, bóle i sztywności utrudniające lekkość i elastyczność ruchu, obniżając naszą witalność a w rezultacie zabierając zapał do życia.
A gdyby zdjąć z siebie nieco tego ciężaru? Dać sobie akceptację i pokazać się ze swoją ekspresją.  Odnaleźć swój ruchu miednicy i dać sobie na niego zgodę? Zaznaczyć i ochronić swoją przestrzeń stojąc mocno na nogach, czując sprawczość rąk i odnajdując moc w miednicy. Zachęcamy do spotkania ze wstydem, lękiem i winą.

Nie po to by je odrzucić i pokonać – te uczucia mają swój sens i swoją rację, ale po to by obniżyć ich siłę i zrobić więcej miejsca na radość, przyjemność i miłość.