Mam ciało – cykl spotkań z Analizy Bioenergetycznej

start: 8 stycznia 2020

Cykl warsztatów powrotu do ciała, czucia siebie, budowania zaufania do ciała i doświadczania emocji.
Grupa ma charakter ćwiczeniowy i prowadzona jest w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena, dzięki której uczymy się poznawać jak ciało, umysł i emocje są ze sobą ściśle połączone.
Celem praktyki jest odzyskanie i ożywienie ciała, zwiększanie świadomości ciała i bezpieczne wyrażanie emocji.
Poznajemy i rozwijamy nasz kontakt z ciałem, dostęp do emocji i ich ekspresji zarówno w sferze fizycznej, jak i werbalnej.

Proponowane tematy spotkań:
Od myślenia do odczuwania
Moje ugruntowanie i moje granice
Czy ja potrzebuję
Miednica – centrum ciała

Korzyści z udziału w zajęciach:

  • lepszy kontakt z ciałem
  • poznawanie sygnałów z ciała
  • odkrywanie emocji w ciele
  • większa akceptacja trudnych emocji
  • bezpieczna ekspresja
  • ugruntowanie i wewnętrzna stabilność
  • uwalnianie napięć psychogennych

środy, 8, 15, 22 i 29 stycznia 2020 (4 spotkania)

g. 18.00-20.00

Miejsce: Sopot Brodwino, ul. Kolberga 15, budynek III LO, sala fitness I p.

Prowadzenie: Ewa Kaian Kochanowska – facylitatorka i uczestniczka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej,  doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności. Superwizja: Magdalena Nowakowska, Instytut Analizy Bioenergetycznej w Warszawie.

Opłata promocyjna: 290 zł za całość cyklu przy wpłacie do dnia 31 grudnia 2019

Po tym terminie: 350 zł

Opłata za pojedyncze zajęcia: 100 zł (tylko w przypadku wolnych miejsc)

Zachęcamy do udziału w całości cyklu. Daje to możliwość pełniejszego skorzystania z zajęć.

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001, z dopiskiem: grupa Lowen

Zapisy: https://forms.gle/kHEKPKXWkWC3NwLq9

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji na 14 do 5 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

Przeciwwskazania do zajęć: terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).

Względne przeciwwskazania: choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, padaczka, jaskra. Karmienie piersią jest względnym przeciwwskazaniem z powodu pracy z emocjami, która może mieć wpływ na gospodarkę gruczołów piersiowych.

O metodzie

Opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.

Zwroty i powroty uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.

Formuła zajęć

Poprzez ćwiczenia fizyczne podążamy za ciałem by je ożywić i dopuścić do ekspresji uczuć. Ruszamy się, tupiemy, rozluźniamy, pogłębiamy oddech, zapraszamy dźwięk, płacz, śmiech, słowa. Uważnie słuchamy historii ciała i podążamy za jego potrzebami w jego indywidualnym tempie. Osoby po zdarzeniach traumatycznych czy wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność.