Zdrowa złość – o co chodzi?!

sobota, 30 listopada 2019

g. 10.00-18.00 (z 1,5 h przerwą)

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Złość i smutek to dwie główne emocje, których wyrażanie nie jest w pełni akceptowane w społeczeństwie. Wielu z nas pewnie słyszało w dzieciństwie zdania „nic się nie stało”, „nie płacz, nie marz się”!
Jako małe dzieci mimo potrzeby bycia ze swoimi emocjami, zamykamy się, aby być grzecznymi, tego wymagają od nas rodzice.
Dorastamy, a stare nawyki w nas zostają. Jednak smutek i złość nie znikają, na wzajem się przenikają i pulsują w naszym wnętrzu. Zamiast być wyrażane, zatruwają nasze życie uderzając w nas samych.
Czy mam prawo się złościć? Czy mam prawo być smutna?
Co by się stało jakbym sobie na bycie złym i smutnym?

Czasami sytuacja jest odwrotna: „Ja się nie złoszczę”, „ja się nie smucę”. Mechanizmy wyparcia są tak duże, że w ogóle odrzucamy te emocje.

Złość może nas chronić przed lękiem. Jest to naturalna reakcja obronna ciała na strach.
Wyrażony smutek zbliża do odczuwania życia pełną piersią.

Jak sobie z nimi radzić z emocjami, żeby nie zalewały. Albo prościej? Jak je bezpiecznie wyrażać?

Zapraszamy na warsztat dedykowany tematowi złości i smutku.
Jeśli chcesz poczuć te emocje w ciele, sprawdzić swoje granice, nauczyć się wyrażać, to co trudne, zapraszamy Cię na warsztat.

Osoby prowadzące warsztat:

Ewa Kaian Kochanowska – facylitatorka i uczestniczka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej,  doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności.
Piotr R. Zakrzewski – facylitator i uczestnik szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Obecnie w trakcie szkolenia Grof Transpersonal Training z zakresu Psychologii Transpersonalnej.

Opłata promocyjna: 290 zł  przy wpłacie do dnia 5 listopada 2019

Po tym terminie: 350 zł

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001, z dopiskiem: Lowen

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji na 14 do 5 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

Zgłoszenia: https://forms.gle/Y8px4sTiVJAmYzkMA

Przeciwwskazania do zajęć: terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).

Względne przeciwwskazania: choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, padaczka, jaskra. Karmienie piersią jest względnym przeciwwskazaniem z powodu pracy z emocjami, która może mieć wpływ na gospodarkę gruczołów piersiowych.

O metodzie

Opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.

Zwroty i powroty uczestników pokazują, że ta praca jest wspierająca i ubogacająca ich życie.

Formuła zajęć

Poprzez ćwiczenia fizyczne podążamy za ciałem by je ożywić i dopuścić do ekspresji uczuć. Ruszamy się, tupiemy, rozluźniamy, pogłębiamy oddech, zapraszamy dźwięk, płacz, śmiech, słowa. Uważnie słuchamy historii ciała i podążamy za jego potrzebami w jego indywidualnym tempie. Osoby po zdarzeniach traumatycznych czy wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność.