Strach przed poddaniem się miłości wynika z konfliktu pomiędzy ego a sercem. Kochamy sercem, lecz analizujemy, poddajemy w wątpliwość i kontrolujemy z poziomu ego. Serce mówi „poddaj się temu”, lecz ego szepce „uważaj nie poddawaj się temu, zostaniesz porzucony lub skrzywdzony”. Serce jako organ miłości jest również organem spełnienia. Tęsknimy za kontaktem, który przyspiesza bicie serca i ożywia dusze, sprawiając, że stopy chcą tańczyć…

Alexander Lowen “Radość”

Termin: 21-22 września 2019 (sobota i niedziela)

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Osoby prowadzące warsztat: Anna Janik i Patrycja Winnicka – terapeutki w Analizie Bioenergetycznej certyfikowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis.

Przychodzimy na świat z sercem otwartym do kochania i jednocześnie bezbronnym. Nieprzygotowani do przyjmowania ciosów, zawodów, zdrad zdarza się, że zamykamy nasze serca obudowując je sztywnym pancerzem. Wtedy w zamian za bezpieczeństwo, tracimy żar i radość, jakie płyną z serca. Ale może się zdarzyć, że mając „serce jak na dłoni” nie umiemy go chronić, i lekkomyślnie narażamy je na kolejne zranienia. Tak być nie musi!

Kluczem do zdrowia i pełnej witalności jest życie w pełni życiem ciała. To oznacza, że czucie jest tak samo ważne jak działanie, wolność wyboru jest tak samo ważna jak składane obietnice, a teraźniejszość jest ważniejsza od przyszłości. Życie życiem ciała to kontakt z uczuciami i umiejętność ich wyrażania. By tego doświadczyć należy wsłuchać się w swoje serce, całe ciało, i zacząć praktykę uwalniania napięć mięśniowych, w których często kryją się zastygłe emocje. Umożliwi to naturalny przepływ energetyczny, sięganie po przyjemność, otwieranie serca na miłość i życie w pełni swoich sił witalnych.

Zapraszamy do wspólnego wsłuchiwania się w głos serca, delikatnego poruszania go i szukania sposobów na skuteczną, lecz nie zamykającą w klatce piersiowej ochronę. By czuć ile chcę dać.