Mój udział w programie MBSR i zaangażowanie oceniam na 70% i zgodne to jest mniej więcej z moimi oczekiwaniami. Główną trudnością podczas wykonywania praktyki uważności były kłopoty z koncentracją umysłu, uciekanie w drzemki. Głównymi trudnościami uniemożliwiającymi czasem wykonanie praktyki była prokrastynacja oraz brak organizacji czasu.
W sferze zawodowej pogłębiła się koncentracja, nauczyłam się „odsyłać” myśli nie związane z aktualnie wykonywaną czynnością. Podniosła się moja samoocena. W sferze osobistej pojawił się większy spokój w emocjach, większe zaufanie do siebie i do procesu życia oraz przeświadczenie, że „dam radę” ☺ Pytanie-wytrych dla mnie to: „i co to dla mnie znaczy?” – bardzo mnie ono otwiera na poznanie ukrytych w podświadomości przekonań blokujących mnie w różnych sferach życia.
Tak, widzę możliwość kontynuowania praktyki i zastosowania uważności w swoim życiu prywatnym i zawodowym – na 100% ćwiczenie STOP i Pauza Na Oddech 2-3 razy dziennie, Bodyscan i joga w godzinach dopołudniowych przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.
Ewa prowadzi zajęcia bardzo profesjonalnie, emanuje życzliwością, ciepłem i spokojem. Potrafi stworzyć na zajęciach bezpieczną, komfortową i pełną szacunku atmosferę. Nie ma tu miejsca na ocenianie, analizę czy zbędne interpretacje, ale każdy może liczyć na zrozumienie i dobre słowo ☺
Dziękuję Ci, Ewo.

Lipiec 2019