„Fundamentalną tezą bioenergetyki jest to, że ciało i umysł są funkcjonalnie identyczne. To, co się dzieje w umyśle, odzwierciedla zmiany zachodzące w ciele i odwrotnie.”
Alexander Lowen

BRAK MIEJSC

Jeśli chcesz dotrzeć do energii zablokowanej w ciele, uwolnić emocje i oddychać pełnią -zapraszamy do praktyki pracy z ciałem za pomocą metody zaproponowanej przez Alexandra Lowena, zwanej Analizą Bioenergetyczną.
Analiza Bioenergetyczna to system terapeutyczny opracowany przez światowej sławy psychiatrę i psychoterapeutę Alexandra Lowena. Głównym założeniem Analizy Bioenergetycznej jest uznanie iż ciało i umysł człowieka są ze sobą nierozerwalnie związane.

W życiu często nieświadomie odcinamy się od odczuwania nieprzyjemnych emocji. Proces ten zaczyna się od odrzucania własnego ciała. To złożony mechanizm, który rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie, a nawet w okresie prenatalnym. Uciekając od ciała, uciekamy od siebie. Wracając do ciała, wracamy do przepływu, radości, piękna, miłości i błogości, które są naszym naturalnym stanem.

Warsztat „Mam Ciało” zawiera serię ćwiczeń, które wykonywane zwiększają przepływ energii (żywotności) w ciele, dzięki czemu możliwe jest skontaktowanie się ze swoimi emocjami i wyrażanie ich w bezpieczny sposób i w przyjaznym otoczeniu, co stwarza miejsce na głębsze odczuwanie życia i przyjemnych uczuć. Poznajemy i rozwijamy nasz kontakt z ciałem, dostęp do emocji i ich ekspresji zarówno w sferze fizycznej, jak i werbalnej.

Termin: 3 sierpnia (sobota) w g. 9.30 – 17.30 (z 1,5h przerwą)

Miejsce: Klinika Stresu, Gdańsk- Żabianka, ul. Sztormowa 9 (budynek LO Collegium Gedanense)

Korzyści z udziału w zajęciach:

  • lepszy kontakt z ciałem
  • poznawanie sygnałów z ciała
  • odkrywanie emocji w ciele
  • większa akceptacja trudnych emocji
  • bezpieczna ekspresja
  • ugruntowanie i wewnętrzna stabilność
  • uwalnianie napięć psychogennych

Zajęcia prowadzą:
Ewa Kaian Kochanowska

uczestniczka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis, doświadczona nauczycielka jogi oraz uważności
Piotr R. Zakrzewski
uczestnik szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Obecnie w trakcie szkolenia Grof Transpersonal Training z zakresu Psychologii Transpersonalnej.

Opłata promocyjna do 15 lipca: 290 zł
Po tym terminie: 350 zł

BRAK MIEJSC Liczba miejsc ograniczona.
O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszenia i dokonanie wpłaty na konto:
Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001 z dopiskiem: Lowen

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 21 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji na 21 do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:
terapia psychotropowa, stany psychotyczne, ciąża, połóg, aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne).
Względne przeciwwskazania:
choroby przewlekle postępujące, wyniszczenie organizmu, padaczka, jaskra, karmienie piersią.

Formuła zajęć
Poprzez ćwiczenia fizyczne podążamy za ciałem by je ożywić i dopuścić do ekspresji uczuć. Ruszamy się, tupiemy, rozluźniamy, pogłębiamy oddech, zapraszamy dźwięk, płacz, śmiech, słowa. Uważnie słuchamy historii ciała i podążamy za jego potrzebami w jego indywidualnym tempie. Osoby po zdarzeniach traumatycznych czy wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną ostrożność.
Nie są ćwiczenia fitness, ale raczej uważność na ciało i jego odczucia w ruchu, dotyku, kontaktu z innymi osobami i emocjami, jakie to może wywoływać. By było bezpiecznie i przyjaźnie każdy z uczestników wg własnych potrzeb, ograniczeń, możliwości reguluje sobie ich intensywność. To również dobra praktyka by poznać swoje wzorce budowania relacji ze sobą.