w dniach 11-12 maja 2019

Serce i miednica – dwa silne ośrodki odczuwania.

Serce – kojarzone z siedliskiem miłości, z pragnieniem bliskości. Jest też miejscem szczególnej wrażliwości na ból i opuszczenie. Zdarza się, że takie zranienia skutkują obudowaniem i skryciem serca pod skorupką obojętności. Na poziomie ciała przestraszone serce chowa się w zbroi mięśniowej, ograniczającej ruchomość i miękkość klatki piersiowej. Na poziomie zachowania nadmiernie chronimy serce, unikając bliskości albo wręcz przeciwnie, nie mając kontaktu z jego drgnieniami nie umiemy go chronić, narażając je na kolejne zranienia.

Miednica – miejsce szczególne dla poczucia autonomii, sprawczości i siły. Niezastąpione w osiąganiu przyjemności, łączenia się z żywotnością i naturalnymi impulsami. Niestety to też ta część ciała, która narażona jest jak żadna na zawstydzanie i nadużycia. Na poziomie fizycznym często usztywniona i wycofana.

Warto szukać połączenia tych dwóch ośrodków i przywracać porządek, do jakiego jesteśmy stworzeni. Na warsztacie będziemy szukać połączenia między sercem i miednicą z otwartością na wszelkie uczucia, jakie będą napływały oraz ich ekspresję.

O metodzie: opracowana przez Alexandra Lowena (bioenergetyka) opiera się na pracy z ciałem, pobudzaniu go do ożywienia, poruszaniu emocji zastygłych w napięciach mięśniowych. Dąży do przywrócenia jedności ciała i umysłu, udrożnieniu swobodnego przepływu energii oraz ekspresję uczuć. Uczuć, których domem jest ciało. Często ciało pamięta najwięcej… Dzięki ćwiczeniom fizycznym możemy dotrzeć do tych wspomnień co pozwala na wyrażenie uczuć, które tam zostały zamrożone, i… uwolnienia, poczucia kompletności siebie, swojej rzeczywistej siły.

Osoby prowadzące warsztat: Anna Janik i Patrycja Winnicka –  terapeutki w Analizie Bioenergetycznej certyfikowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis.