Mój udział w kursie MBSR oceniam bardzo dobrze. Kurs nie tylko spełnił, a wręcz przerósł moje oczekiwania, bowiem przed kursem wyobrażałam sobie, że będzie to teoria połączona z odrobiną praktyki, zaś okazało się, że jest to głównie praktyka, podbudowana teorią. Kurs dał mi potrzebne narzędzia do pracy nad sobą.

Praktykowanie przyniosło mi ulgę w sytuacjach stresujących. Konkretne ćwiczenia, zawierające dłuższe i krótsze formy pomogły mi wygospodarować dla siebie trochę czasu każdego dnia, co pomogło mi dotrzeć do swoich emocji i myśli i je poukładać. Stałam się również bardziej uważna w bieżących chwilach.

Po kursie chciałabym utrzymać i pogłębiać praktyki nieformalne oraz wygospodarować czas na praktyki formalne. Wprowadziłam je do swojego codziennego grafika i chciałabym nadal praktykować około 1 godziny dziennie, pod koniec dnia. Chciałabym do praktykowania zachęcić również swoje dziecko.

Przygotowanie merytoryczne oraz prowadzenie zajęć oceniam je bardzo wysoko, Ewa Kaian – Kochanowska to doświadczony instruktor z wiedzą o predyspozycjami do jej przekazywania w miły, przystępny sposób.

Styczeń 2019