Największą trudnością jest wplanowanie formalnej praktyki w rozkład dnia. Największą trudnością jest formalna praktyka w niecodziennych sytuacjach – święta, choroba, rodzinne rewolucje, poruszające wydarzenia etc. Rozumiem teraz dlaczego rozważenie tego aspektu MBSR jest takie ważne przed podjęciem kursu.

Praktykowanie uważności pomaga mi w bardziej pokojowym współistnieniu z moimi emocjami. Pomaga mi obserwować myśli i mówić tym destrukcyjnym: „No już dobrze. A teraz go away”. Pogłębiłam świadomość ciała. Bardzo mocno wpływa, mam świadomość procesu w jakim jestem.

Mam zamiar praktykować formalnie, nieformalnie. Jest mi to bliska postawa już od jakiegoś czasu. Bliskie są mi źródła midfulness. Kurs MBSR utwierdził mnie w przekonaniu, jak bardzo bliska i dlaczego. Chciałabym pogłębiać, praktykować, i wprowadzać innych. (Może kurs nauczycielski?)

Przygotowanie merytoryczne oraz prowadzenie zajęć oceniam bardzo dobrze! Szczególnie mój podziw i szacunek budzi stanowcza delikatność, pozostawianie na każdym etapie pracy z uczestnikami przestrzeni na indywidualne wybory i decyzje. Ciepło, nuta dystansu i humor. Super.

Styczeń 2019