Fundacja Rozwoju Mindfulness serdecznie zaprasza do udziału w

Interdyscyplinarnej Konferencji Mindfulness pt. „Gdziekolwiek jesteś, bądź – społeczny wymiar uważności”,

która odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Organizatorem Konferencji jest Fundacja Rozwoju Mindfulness, która powstała by łagodzić cierpienie i podnosić dobrostan psychofizyczny ludzi i grup społecznych poprzez kształcenie w zakresie uważności i interwencji na niej opartych: Poprzez te działania chcielibyśmy uczestniczyć w rozwoju harmonijnego społeczeństwa, w którym prowadzimy bardziej świadomie, oparte na życzliwości, współczuciu i mądrości życie.

Konferencja Mindfulness skierowana jest do wszystkich osób, którym bliskie są te cele i wartości, zwłaszcza adresowana jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników służby zdrowia, psychologów, przedsiębiorców i innych grup zawodowych zainteresowanych poprawą zdrowia, jakości życia i wzrostem świadomości poprzez praktykowanie uważności i współczucia.

Konferencja będzie zwieńczeniem Ogólnopolskich Dni Uważności, które odbędą się w dniach 7 -12 stycznia 2019 r. w wielu ośrodkach uważności w całej Polsce. W tych dniach będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i konsultacjach informujących i propagujących uważność oraz rozwijanie życzliwości i współczucia w naszym codziennym życiu. Szczegóły na stronie www.dni-uwaznosci.pl

Konferencja zbiega się z terminem rozpoczęciem polskiej edycji Szkolenia Nauczycielskiego w Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) prowadzonego we współpracy razem z Oksfordzkim Centrum Uważności.

Gościem specjalnym będzie prof. Mark Williams – światowej sławy badacz i praktyk uważności, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, współtwórca Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności MBCT, metody pozwalającej skutecznie radzić sobie m.in. z depresją, lękami, bezsennością, założyciel i wieloletni dyrektor Oxford Mindfulness Centre, autor wielu bestsellerowych książek popularyzujących uważność.

Poza tym na Konferencji wystąpią m.in.:
dr Christina Surawy – psycholog i psychoterapeuta w Oxford Mindfulness Centre, terapeutka poznawcza, akredytowana w BABCP.
dr hab. Paweł Holas – psychiatra, psychoterapeuta, badacz uważności, pracownik Wydziału Psychologii UW.
Bogdan Białek – redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”, dyrektor Ośrodka Praktyk Kontemplatywnych „Melete” w Kielcach, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
Julia Wahl – dyrektor The Mind Institute, psycholog, psychoterapeuta, trener uważności i współczucia.
Ewa Kaian Kochanowska – nauczycielka uważności i Mindful jogi, autorka publikacji dotyczących zastosowania uważności w edukacji, wykładowca na Uniwersytecie SWPS w Sopocie.
Tomasz Szczygielski – społecznik, wieloletni praktyk i propagator uważności, pracownik Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.
Ewa Orłowska – Fundacja EduMind by Smart Uwazność w Edukacji.
Tomasz Kryszczyński – psycholog, trener, coach, właściciel firmy Kwantum, doświadczony nauczyciel mindfulness.
Jarosław Chybicki – Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu oraz Partner GrowOne, trener Mindfulness, psycholog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i paryskiej Sorbony.

Planowane sesje plenarne:

● Społeczny wymiar uważności

● Efekty interwencji opartych na uważności (Mindfulness Based Interventions)

● Różne sfery zastosowania uważności

● Medytacja w aspekcie wielokulturowości

Więcej informacji i rejestracja: https://www.fundacja-mindfulness.org/konferencja