Metoda Feldenkraisa – warsztaty ruchowe dla zdrowia i rozwoju

Opracowana przez dr. fizyki i inżyniera Moshe Feldenkraisa, jednego z pierwszych Europejczyków posiadających czarny pas w judo. Zainspirowany neurobiologią, wschodnimi sztukami walki oraz naturalnym ruchem dzieci i zwierząt Feldenkrais opracował kilkaset lekcji ruchowych. Każdy z nas może z nich korzystać samodzielnie, bez żadnego drogiego sprzętu, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Wystarczy ciekawość.

Najbliższy termin: 20 – 21 października 2018

(sobota i niedziela) w g. 10.00-16.00

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do Gdańska wszystkich chętnych bez względu na wiek i kondycję zarówno osoby, które chcą pomóc sobie, jak i te, które chcą lepiej pomagać innym poprzez ruch i pracę z ciałem.

Dla kogo?

Naprawdę dla wszystkich, ponieważ każdy może rozwijać się ruchowo z pożytkiem dla siebie. Tutaj wiek i kondycja fizyczna nie mają znaczenia, ponieważ wszystkie ruchy osoba wykonuje tylko na tyle, na ile są one dla niej łatwe i komfortowe. Każdy uczy się ruchu samodzielnie, bez oceniania i porównań.

Szczególnie zainteresowane mogą być osoby, które:

• mają ograniczenia ruchowe oraz bóle z powodu napięć i stresu – nauczą się, jak samodzielnie mogą sobie radzić w takich sytuacjach

• zajmują się zawodowo pracą z ludźmi (rehabilitanci, psychoterapeuci, instruktorzy pilatesu, jogi, tai chi, fitnessu, tańca) – nauczą się, jak jeszcze inaczej można spojrzeć na pacjenta czy uczestnika ich zajęć i jak można z nim pracować


Pawel WojtowiczProwadzący: Paweł Wójtowicz

Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa, zajmuje się nią od przeszło 7 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Od 4 lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi, przede wszystkim z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w Polsce i na Ukrainie.

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Opłata: 290 pln

Opłata promocyjna: 250 pln do dnia 5 października oraz dla uczestników poprzednich edycji

Zapisy: ewa@klinikastresu.com.pl tel. 691 355 400

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001 z dopiskiem Feldenkrais

Wielkość grupy ok. 16 osób.

Sesje indywidualne: Jest możliwość umówienia się na sesję indywidualną z prowadzącym po zajęciach. Sesja trwa ok. 1 godziny i kosztuje 120 pln.

Dodatkowe informacje: pawel.wojtowicz@poczta.fm lub +48 600 603 155 (prowadzący)

Na jesiennych warsztatach będzie o tym, jak rozluźniać mięśnie, zwiększać zakres i efektywność ruchu, poprawiać koordynację oraz poczucie własnego komfortu.