Poza lękiem, wstydem i winą – w poszukiwaniu lekkości miednicy.

Termin: 9-10 czerwca 2018 (sobota i niedziela)

sobota, g. 11.00-18.00 (z 1h przerwą)

niedziela, g. 10.00-17.00 (z 1h przerwą)

Miejsce: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9 (LO Collegium Gedanense)

Czy czujecie czasem ciężar wstydu, który jak zasłona odgradza od świata? Poczucie, że coś z nami nie tak, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy i piękni a to czego pragniemy jest niewłaściwe więc najlepiej jest schować z tym jacy jesteśmy. Czy często zdarza się Wam odczuwać lęk? To uczucie napięcia w oczekiwaniu najgorszego. A czy znane jest Wam poczucie winy? I nie tylko wtedy gdy rzeczywiście  zdarzy nam się popełnić błąd ale poczucie winy w nawykowym myśleniu o sobie, że to co robimy i kim jesteśmy jest dla kogoś kłopotem; że kiedy zajmujemy sobą przestrzeń to odbieramy innym albo gdy sięgamy po przyjemność to ranimy lub kogoś denerwujemy. Ciężar tych emocji odkłada się w całym ciele ale być może najmocniej nim naznaczona jest okolica miednicy. W jej skrytości czają się napięcia, bóle i sztywności utrudniające lekkość i elastyczność ruchu, obniżając naszą witalność a w rezultacie zabierając zapał do życia.
A gdyby zdjąć z siebie nieco tego ciężaru? Dać sobie akceptację i pokazać się ze swoją ekspresją.  Odnaleźć swój ruchu miednicy i dać sobie na niego zgodę? Zaznaczyć i ochronić swoją przestrzeń stojąc mocno na nogach, czując sprawczość rąk i odnajdując moc w miednicy. Zachęcamy do spotkania ze wstydem, lękiem i winą. Nie po to by je odrzucić i pokonać – te uczucia mają swój sens i swoją rację, ale po to by obniżyć ich siłę i zrobić więcej miejsca na radość, przyjemność i miłość.

Zapraszamy do wspólnej praktyki podczas warsztatów w metodzie Lowena, gdzie drogą jest refleksja nad swoimi pragnieniami, czucie ciała oraz uruchamianie i wyrażanie emocji. Przywrócimy sobie swoją żywotność, udrożnijmy dostęp do swojej witalności przez co nasze życie może okazać się pełniejsze przyjemności i radości.

Osoby prowadzące warsztat: Anna Janik i Patrycja Winnicka –  terapeutki w Analizie Bioenergetycznej certyfikowane przez Florida Society Bioenergetics Analysis.

Opłata: 350 zł przy wpłacie do 19 maja

Po tym terminie: 420 zł

Numer konta: Klinika Stresu, 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001, z dopiskiem Lowen

Zgłoszenia u organizatora: ewa@klinikastresu.com.pl

Rezygnacja z udziału najpóźniej do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć upoważnia do zwrotu 100% opłaty. W przypadku rezygnacji na 14 do 5 dni przed rozpoczęciem zajęć zastrzegamy sobie prawo do zwrotu 50% opłaty. Po tym czasie opłata nie będzie zwracana.

 

Poddanie się ciału oznacza zgodę na to, aby stało się pełne życia i wolności. Oznacza przyzwolenie na niekontrolowane procesy ciała, takie jak oddychanie, oraz na pełną wolność w działaniu, bez poddawania go kontroli. Ciało nie jest maszyną, która można włączyć lub wyłączyć. Ciało ma własną mądrość i wie, co robić. Powinniśmy wyrzec się złudzenia, że umysł jest potęgą. Najlepszym punktem terapii jest oddech. Oddychanie jest prawdopodobnie najważniejszą funkcją ciała, gdyż od niego zależy życie. Wszelkie stany emocjonalne mają bezpośredni wpływ na rytm oddechu. Wnikliwa obserwacja oddechu pozwala nam zrozumieć stan naszych emocji.

Alexander Lowen
„Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć”

informacje dodatkowe