Jestem bardzo zadowolona ponieważ kurs MBSR pozwolił mi skupić się na sobie. Od dawna nie poświęciłam sobie tyle czasu. JA i tylko JA oraz nowe techniki pracy nad moimi emocjami negatywnymi myślami, niezadowoleniem, powracaniem do przeszłości, samoakceptacją. Trudnością były obowiązki dnia codziennego i znalezienie odpowiedniej pory by w skupieniu i ciszy poddać się dokładnie w praktyce.

Jestem świadoma zachowań, emocji, przepływu negatywnych myśli. Znam techniki, dzięki którym reaguję i pomagam sobie w życiu codziennym. Oddech stał się moim wielkim odkryciem i przyjacielem. Pomaga mi w wielu sytuacjach.

Nie tylko widzę możliwość kontynuowania praktyki ale bardzo chcę praktykować, ponieważ widzę korzyści dla mojego zdrowia – mam więcej spokoju, zrozumienia dla moich zachowań, pogodzenia, akceptacji przeszłości i zatrzymania tu i teraz. Praktyka stała się nawykiem, miłym akcentem dnia codziennego.

Prowadzenie zajęć oceniam na piątkę z plusem. Na początku troszkę zastanawiało mnie tempo i spokojne długie pauzy. Po praktyce wiem, że tak ma być, wprowadza to spokój, opanowanie, zebranie myśli… Ewa słucha całą sobą i… utrzymuje dyscyplinę w grupie, dzięki temu każdy może się wypowiedzieć i zostać wysłuchany.

Żałuję, że już koniec i czekam na ciąg dalszy.

Listopad 2017