Udział w programie MBSR to dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Mimo że mój udział nie był pełny, to jednak czuję, że wiele wyniosłam i to ubogaciło moje doświadczenie i kontakt z uważnością, sama sobą i z innymi. Mam teraz narzędzia, do których mogę zawsze sięgnąć.

Jestem bardziej świadoma siebie i swojego ciała. Łatwiej mi się koncentrować i wracać do siebie jak nastąpi cos trudnego, gdy doświadczę trudnych emocji, uczuć, myśli, tj. szybciej wracam do równowagi, nie przebywam tam zbyt długo, mam dla siebie więcej współczucia.

Po kursie codziennie praktykuję jedną z medytacji, body skan lub medytację 10-20 minutowe, zależy jaki mam dzień. Myślę wracać do całego kursu co jakiś czas i przechodzić go sama w domu jeszcze raz np. wybrane tygodnie, na podstawie otrzymanych materiałów i nagrań.

Przygotowanie merytoryczne i prowadzenie zajęć oceniam na wysokim poziomie. Oprócz wiedzy i dużego doświadczenia, przede wszystkim bardzo ciepłe i serdeczne podejście do uczestników, z umiejętnością słuchania i odnoszenia się do wypowiedzi uczestników.

Bardzo doceniam moja grupę. Uczyłam się też od innych, ich serdeczności, autentyczności, troski o siebie. Poczyniłam szereg budujących obserwacji. Miło bardzo mi było uczestniczyć w grupie dyskusyjnej na mailach.

Czerwiec 2017